Новини

Державна корпорація продає квартири, збудовані для АТОшників

strizhakjpg.jpg
FacebookTwitterTelegram

Корпорація “Укрбуд” відкрито продає квартири в київському ЖК "Верховина", землю на який Київрада виділила під будівництво житла для МВС, зокрема для бійців АТО.

Корпорація “Укрбуд” відкрито продає квартири в київському ЖК “Верховина”, землю на який Київрада виділила під будівництво житла для МВС, зокрема для бійців АТО. Про це йдеться у сюжеті Аліни Стрижак для програми “Наші гроші” (ЗІК).

Підстави для виділення землі чітко зазначені у стенограмі засідання Київради за 20 листопада 2014 року. Столичний главк міліції, яким керував Олександр Терещук, написав гарантійний лист депутатам, в якому зобов’язується всі квартири віддати правоохоронцям, зокрема, й атошникам. 

До комісії надійшли листи замовника про зобов”язання використати збудовані житлові площі виключно для надання житла особовому складу (МВС – ред.), в тому числі і тим, хто приймає участь в АТО”, – зазначив на засіданні голова земельної комісії Володимир Прокопів, зазначивши що в гарантійному листі: “визначають не якийсь відсоток, який буде переданий, а гарантують 100%-ну передачу цих житлових приміщень, які будуть збудовані, для особового складу, а також учасників антитерористичної операції.”

Депутати пропонували зафіксувати цей пункт в проекті рішення про виділення землі, однак В.Прокопів їх відмовив, мотивуючи це тим, що по закону такого робити не можна. Також Прокопів знову підкреслив: “Ми маємо гарантійного листа від замовника. Замовник – Міністерство внутрішніх справ – будує відомче житло для своїх працівників, які зараз беруть там участь.”

Підрядником будівництва МВС обрало ТОВ  “Укрбуд девелопмент”, що входить до державної корпорації “Укрбуд”. І як з”ясували журналісти “Наших грошей” (ЗІК): жодна квартира в комплексі, який брали для “атошників” та міліції, “атошникам” не припаде. “Укрбуд” вже продає квартири в ЖК “Верховина” за ціною 1-2 мільйони гривень. 

В даному будинку зараз нема взагалі акта про те, що квартири будуть передаватися для воїнів АТО”, – повідомили журналістів у відділі продажів “Укрбуду”.

Журналісти представилися покупцями та попросили прокоментувати повідомлення про те, що усі квартири отримають бійці АТО. 

Співробітник відділу продажів Надія Рибакова на наше прохання з”ясувала подробиці: “Розмовляла я з керівником. Про передачу в даному будинку, там ніякого нема офіційного листа. … ми пробували знайти цей лист, листа такого нема. Це була як інформація для відома. І не більше. В даному будинку зараз нема взагалі акта про те, що квартири будуть передаватися для воїнів АТО

ВАЖЛИВО: Якщо ви маєте відомості про землю, або квартири, які мали передати бійцям АТО, але не передали – пишіть на [email protected].

Депутат Київради Олександр Вовченко зазначає, що ситуація з продажем квартир у будинках, які мали бути “відомчими” – розповсюджена.

Сотні гектарів землі передавались МО, ГПУ, СБУ під будівництво начебто для співробітників під відомчі квартири, але завжди пару квартир може комусь і передадуть, але прибутки осідають у кишенях керівників даних відомств, генералів, а звичайні працівники стоять в чергах, нічого не отримують”, – каже О.Вовченко.

Керівник столичної міліції Олександр Терещук – не надав коментарі стосовно ситуації із виділенням квартир співробітникам МВС. Нагадаємо, згідно розслідуванню програми “Наші гроші” (ЗІК) сам Терещук живе у триповерховому котеджі, збудованому на арештованій землі. 

Ще один житловий комплекс – “Переможець”, на Воскресенській, 2-А у Києві – “Укрбуд” зводить на землі з самовільно зміненним цільовим призначенням. Раніше місці будівництва була виробнича база “Підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного управління №3 Київзеленбуд”. Цільове призначення землі – “для обслуговування виробничої бази”. До того ж, поряд водойма, і земля постійно підтоплюється. 

Цільове призначення ділянки Київрада не змінювала і не збирається. Навпаки, готується рішення про відмову в зміні цільового призначення цієї ділянки.

Саме по цьому цьому питанню в цьому скликанні Київської міської ради підготовлений проект рішення про відмову даній компанії в зміні цільового призначення. Я думаю, незабаром таке рішення буде прийнято.”, – зазначив у коментарі “Нашим грошам” (ЗІК) нинішній секретар Київради, а в минулому – голова земельної комісії Володимир Прокопів.

Відповідно “Укрбуд” почав будівництво житлового комплексу, коли цільове призначення землі не було змінене. Однак у реєстрі речових прав на нерухоме майно звідкись з’явилася інформація, що цільове призначення землі – змінили. І тут уже питання до правоохоронців, як це могло статися, оскільки Київрада цього не робила. 

Водночас земельний департамент та земельна комісія Київради тривалий час просто не помічала будівництво. Активісти неодноразово зверталися в департамент з проханням перевірити, хто будується на місці виробничої бази. Департамент надсилав відписки, що комісія приїхала, але будівництва не побачила. Потім – що побачила і викликала власників фірми-орендаря землі на співбесіду. У вересні 2015 року комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування поставила у графік питання щодо зміни цільового призначення землі на Воскресенській. Але депутати та активісти почали привертати до цієї оборудки увагу преси, і питання не розглянули. Весь цей час “Укрбуд” повним ходом вів будівництво. 

Корпорація “Укрбуд” – структура, в яку входять десятки фірм. Керівник – Максим Микитась – пройшов в Київраду минулого скликання по списках “Удару” 21-им номером. 

Декларується, що “Укрбуд” – корпорація державна. Але відсоток держави там насправді мізерний. Основні фірми, які виступають забудовниками, інвесторами, девелоперами – приватні. Так, ТОВ “Інвестиційна компанія “Укрбуд інвест” має кінцевих власників Крісту Панайота (Кіпр), Джанкарло Еспеджо (Беліз), Хорсе Кастільйо (Беліз). Ці люди також реєструвалися власниками до сотні інших фірм. 

Інша компанія ТОВ “Укрбуд девелопмент” має кінцевими власниками того ж Джанкарло Еспеджо та Хорхе Кастільйо з Белізу. 

Також у структурі “Укрбуду” спостерігається присутність людей та структур Анатолія Войцеховського. Зокрема, співвласником і підписантом в ТОВ “Інвестиційна компанія “Укрбуд інвест” є Анатолій Магаліч. Він же значився директором “Укоінвестбуд” Анатолія Войцеховського. Войцеховський відомий схильністю до не зовсім законного будівництва. Так, будівництво низки житлових комплексів, пов’язаних із “Укогруп” Войцеховського суди або зупиняли, або забороняли, або взагалі зобов’язали знести

Компанією “Укрбуд девеломпент” раніше володіло ТОВ “Олімпбуд”, співвласниками якої значилися Анатолій та Олександр Войцеховські. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.