Денис Бігус: «Щоб бути чесним у своїй професії, достатньо намагатись добре робити свою роботу і бути більш-менш пристойною людиною»

Цьогоріч серед переможців конкурсу «Честь професії» простежується цікава тенденція – […]
Цьогоріч серед переможців конкурсу «Честь професії» простежується цікава тенденція – вже другий із тріумфаторів подавав на конкурс лише одну роботу, підтверджуючи приказку «Пан або пропав». Серед них – Денис Бігус, екс-журналіст телеканалу «Тві». Його робота «Укртрансгаз: від пенсіонерів до президента» перемогла у номінації «Краще журналістське розслідування». Чому Денис подав на конкурс лише одну роботу і що потрібно робити, аби бути чесним журналістом – далі у розмові.
Денисе, які емоції у вас викликала перемога у номінації?
Дуже приємні. Ще більш приємно, що на сцені побувала більшість нашої редакції (екс-редакції телеканалу «ТВі» . – Авт). Втім, на превеликий жаль, премія у часі співпала з відомими подіями на каналі, тож позитивні емоції були дещо «заглушені».
Ви подали на конкурс лише одну роботу, чому? Що вас в цілому мотивувало брати участь у конкурсі?
Я про конкурс дізнався випадково, в останній день подачі робіт. Дізнався з обговорення колег – хто що туди відправив. Ну, якщо всі обговорюють, то чого б і собі щось не заслати? А лише одну тому, що не знав, що можна більше. 🙂 Ну і, зрештою, який сенс? Ця робота серед інших на той час була найкращою. Хоча треба було б ще заслатись у «Матеріал, що надихає на створення власного бізнесу». Є в мене сюжет про одних вельми талановитих шахраїв, які робили гроші, розмовляючи по телефону. І жодних державних дотацій чи тендерів. Реально надихає.
Чи переглядали ви роботи конкурентів, кого із них могли б виокремити?
Системно – не переглядав. В номінації передивився кілька робіт із цікавими назвами, але то були не розслідування, а якийсь інший жанр. Мабуть, мені не пощастило. Виокремити можу роботи колег та екс-колег по редакції. Ви їх і самі виокремили лауреатством.
Чим для вас є «честь професії»? Які асоціації викликає це словосполучення?
Насправді, для мене «честь професії» звучить пафосно. Я не певен, що у професії журналіста є якась особлива честь. Тобто, це дуже добре уявляти себе лицарем світла (я і сам такий, в мене і меч є), але від реальності це дуже далеко. Як на мене, достатньо намагатись добре робити свою роботу і бути більш-менш пристойною людиною. Цього вистачить для будь-якої професії.
На вашу думку, яка місія українського журналіста сьогодні?
Менше синхронів, більше перевірених фактів, їхнього аналізу та бекграунду. У нас таке «сакральне» поняття як «баланс думок» звелось до представлення балачок двох сторін. Потримати мікрофон біля двох ротів справа, звісно, не дуже обтяжлива, але і сенсу у ній мінімум. По-перше, хтось (або і обидва) – брешуть. По-друге, за коментарями переважно губиться власне проблема. Це, мабуть, не місія. Але цього дуже не вистачає.
Як ви підвищуєте свій професійний рівень?
Працюю. Мені робота щедро підкидає нові проблеми та задачі, розв’язання яких неминуче цей рівень підвищує.
Конкурс «Честь професії 2013» відбувався в межах Українського медійного проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнери конкурсу – Представництво Програми розвитку ООН в Україні, Посольство Великої Британії в Україні, компанія Amway, ТМ Інкерман, квіткова компанія «Камелія», компанія Кока-кола Україна, ТМ Неміров, Міжнародний Інститут Менеджменту, компанія КАТА.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниКиїврада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.
“Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника
Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.