Денис Бігус і юристи “Тисни!” діляться антикорупційними лайфхаками з регіональними активістами

6-7 жовтня команда Bihus.info взяла участь у конференції «Підзвітність влади: дієві інструменти для регіональних активістів». Антикорупційники на чолі з Денисом Бігусом презентували декілька нових інструментів - базу помічників місцевих депутатів “Посіпаки-2”, корисні фічі на declarations.com.ua, а також власний юридичний відділ.
Денис Бігус і юристи “Тисни!” діляться антикорупційними лайфхаками з регіональними активістами

Метою заходу був передусім обмін досвідом, сучасними механізмами та можливостями громадського контролю і впливу на владу. Організатором виступив Інститут висвітлення війни та миру - IWRP Ukraine.

В рамках “Ярмарку дієвих інструментів” Денис Бігус розповів про запуск нового проекту - “Посіпаки-2. Мініміньйони”, на якому зібрано інформацію про помічників депутатів обласних і міських рад. Він також зазначив, що на declarations.com.ua - найбільшій базі декларацій, створеній громадськими активістами, - постійно з’являються нові інструменти та фільтри. Це, на думку Дениса, пришвидшує і полегшує роботу викривачів корупції по всій країні.

Під час другого дня конференції окремий блок був присвячений правовим питанням. Юристи проекту “Тисни!” долучились до участі в правових сесіях і поділились практичним досвідом щодо виявлення порушень в питаннях е-декларування і держзакупівель.

Разом з антикорупційниками з Bihus.info в конференції взяли участь активісти з різних проектів і регіонів, зокрема:
- коаліції РПР;
- Центру протидії корупції;
- Трансперенсі Інтернешнл Україна;
- Автомайдану;
- Громадського люстраційного комітету;
- Антикорупційного штабу;
- Харківського антикорупційного центру;
- Інституту розвитку регіональної преси;
- а також представники національних та регіональних ЗМІ, державних антикорупційних та правоохоронних структур, міжнародних проектів та донорів.

Конференція відбулась в рамках проекту «Більше фактів для діалогу» (More Facts for Dialogue) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, спрямованого на збільшення прозорості та підзвітності влади, боротьбу з корупцією, громадський контроль та моніторинг реформ за Угодою про асоціацію з ЄС.