Важливо
Новини

Чужий слід в партфінансах «Опоблоку»

FacebookTwitterTelegram

Утворений в 2014 році та останках «Партії Регіонів» політичний проект «Опозиційний блок» не втрачає популярності на Донбасі й нині. І хоча в національному масштабі «Опоблок» поступається своєму молодшому ідеологічному брату «Опозиційній платформі – за життя», у східних регіонах знаходяться симпатики готові підтримати партію матеріально. При цьому за останні роки ситуація не надто погіршилась, чому сприяло проведення одразу декількох виборів – спочатку до Верховної ради в 2019-му, а потім через рік і до місцевих рад. 

Підтримуючи тенденцію задану парламентських політсилам, «Опоблок» не звітував про свій фінансових стан за 2021 рік, тож стартової точкою відліку візьмемо звіт за чотири квартали 2020-го. Того року Донецька обласна організація прозвітувала про наявність 25 територіальних організацій, так висування 544 кандидатів в депутати до рад різних рівнів. 87 осіб від до цих рад таки потрапили. 

Загалом протягом минулого року на рахунки обласної організації партії надійшло 335,39 тисяч гривень спонсорських внесків від фізичних осіб. Цікаво, що всі кошти були зараховані протягом 10 днів, у період з 14 по 24 вересня, за місяць до дати проведення виборів. При цьому в кінці року 223,29 тисяч гривень з цих внесків партія повернула донорам.

Серед топових прихильників партії, які спочатку задонатили, а потім повернули назад свої кошти опинились:

– Ігор Жиров, екс-депутат Слов’янської міської ради від БПП «Солідарність»; 

– Сергій Коробських, колишній заступник голови Лівобережної районної адміністрації Маріупольської міської ради та співзасновник ФГ «Огородник – 18», який за інформацією аналітичного проекту «Золото партій» в період з 2018 по 2020 рік включно закинув «Радикальній партії Олега Ляшка», «Опоблоку» та «Блоку Вадима Бойченка» загалом 967,23 тисяч гривень. 

А от безповоротно найбільше допоміг партії підприємець зі Слов’янська Андрій Гринівський, вклавши у справу «Опоблоку» 39 тисяч гривень. Сам пан Гринівський є співзасновником ТОВ «Сан плейс», де свою частку також має його брат – Сергій Гринівський. У останнього також є своя власна фірма – ТОВ «Сінтербізнес», керівницею якого є Марина Гринівська, яка в 2015-му році безуспішно балотувалась до Слов’янської міської ради від «Всеукраїнського об’єднання «Свобода». 

Попередній, 2019-ий рік, для «Опозиційного блоку» Донеччини був менш насиченим в фінансовому плані. Зокрема, у порівняння 2020-им роком організація мала в штаті 10 працівників, яким за рік було виплачено 534,33 тисячі гривень заробітної плати. Серед «цікавих» співробітників можна згадати Олексія Стебеля, який в той момент був помічником на громадських засадах нардепа-«порошенківця» Олега Недави.

Ще 270 тисяч пішло на оплату податків та комісії за обслуговування банківських рахунків. Півтисячі гривень партійці навіть повернули в головний офіс «Опоблоку», як «не використані на фінансування статутної діяльності». Перейматись однак щодо таких суттєвих трат опоблоківцям не довелось, адже кошти на всі вище вказані потреби перекрило надходження з Державного бюджету України. 

Щодо єдиного спонсорського внеску отриманого за той період, то це виявилось право на безоплатне користування приміщенням Маріупольської територіальної організації «Опоблоку», еквівалентне 15,76 тисячам гривень. 

Ще один офіс у Маріуполі, перебував в обласної організації партії у користуванні. Мова йде про приміщення на 39,4 «квадратів» надане Раїсою Таїсіною. Підприємиця є власницею ТОВ «Рекламне агентство «Проспектгруп» та ТОВ «Термінал-Сервіс компані». Бізнес-партнером по останнього виявився Сергій Маліков, чоловік Жанни Усенко-Чорної, яка була звільнена з посади заступника голови ЦВК у вересні 2018-го року, пропрацювавши у цій структурі 14 років.  

Як бачимо навіть в найбільш лояльному до «Опоблоку» регіоні – на Донбасі, в оточенні партії затесалось чимало прихильників політпроектів іншого ідеологічного спрямування. Що, однак, не заважало їм допомагати опоблоківцям фінансово.

Анна Калюжна

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info

   Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”. 

   Новини

   Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС

   Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.

   Новини

   “Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника

   Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.