Через рішення КС буде закрито 11 кримінальних проваджень, відкритих завдяки юристам Bihus.Info

Через рішення Конституційного суду України, який фактично скасував відповідальність за статтею 366-1 – декларування недостовірної інформації – правоохоронці мають закрити 11 активних проваджень по фігурантах розслідувань, які раніше дотисли юристи Bihus.Info.
Про це повідомляють юристи проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Йдеться про 11 проваджень щодо 8 фігурантів, відкритих за статтею 366-1 Кримінального Кодексу України – декларування недостовірної інформації.
Але після рішення Конституційного Суду України, який визнав неконституційною цю статтю – фігуранти уникнуть покарання за недостовірне декларування. І це не рахуючи перевірок декларацій, які НАЗК проводило по нардепам Киві і Дубінському, СБУшнику Герсаку, генералу МВС Ковалю та іншим.
Ось перелік фігурантів розслідувань, якиі раніше дотисли юристи Bihus.Info, і по яких тривали кримінальні провадження за статтею 366-1 ККУ:
1. Суддя Ігор Качур – фігурант розслідування по денаціоналізації Приват Банку. Власник 8 квартир на Печерську (3 в ЖК, де ціни від 3.5 млн грн), маєтку з гостьовим будинком, капличкою та штучними ставками під Києвом(який записаний на батька, але мешкає там сам суддя). По судді було відкрито 4 кримінальних провадження. Докладніше про суддів привата тут.
2. Ексзаступник головного військового прокурора Дмитро Борзих. Забув вказати в декларації, що орендував будинок за 90 тис грн\міс, при зарплаті – 31 тис грн\міс. Також не задекларував співмешканку та два дорогих авто: Toyota Camry (300 тис грн), Range Rover Evoque (1.5 млн грн). Детальніше про прокурорські статки і засекречені декларації тут.
3. Екснардеп Сергій Скуратовський: не задекларував будівельний бізнес дружини, дорогий автомобіль Mercedes-Benz S450, нежитлове приміщення вартістю 1.5 млн грн. На помічників записав яхт-клуб вартістю близько 10 млн грн. Сюжет про ексрадикала Скуратовського тут.
4. Ексзаступник директора “Укрспецекспорт” Павло Старинець. Записав маєток за 10 млн грн – на маму пенсіонерку, рибний ресторан – на родича, а коштовний автопарк і дружину – просто забув внести в декларацію. Про життя та статки на оборонці дивіться в матеріалі.
5. Найбагатший депутат Чернівецької міськради Ромео Скрипа. Він в один день придбав 31 квартиру, 6 машиномісць та 2 нежитлових приміщень. А трохи згодом купив ще 32 квартири. Також депутат задекларував 9 млн грн позики у батьків. Але забув задекларувати власний бізнес. До того ж, підставою для старту провадження стала далека від реальності вартість автомобіля депутата – BMW X6, яку його дружина придбала за 45 тисяч гривень, в той час як ціна за таку модель на ринку складає від 38 до 46 тис доларів США. Про неймовірно богатого депутата читайте тут.
6. Колишній секретар, а зараз – депутат Сєвєродонецької міськради Ігор Бутков – не задекларував бізнес, частина якого знаходиться в окупованому Криму. А відомості, вказані в декларації посадовця та держреєстрі відрізняються на більше ніж 344.5 тис грн. Докладніше про депутата тут.
7. Ексдепутат Полтавської облради – Юрій Лебедин. Приховав 20 підприємств, вартість прихованого бізнесу близько 23 млн грн. Детальніше про дивного ексдепутата бізнесмена у нашому матеріалі.
8. Колишній головний пожежний інспектор Одещини – Михайло Вовк. Він не задекларував Mercedes GL 550 (вартістю 1 млн грн), і приховав бізнес-партнера з окупованого Криму. А в володінні експожежника: квартира в Одесі на 108 кв.м та машиномісце, нежитлова нерухомість на 420 кв.м у Ялті, автомобіль Hyundai Santa FE, за щонайменше 700 тис. грн, два бізнеси з установки протипожежної сигналізації, один з них оформлений на брата. Детальніше про експожежника тут.
Нагадаємо, 28 жовтня на сайті Конституційного суду було опубліковане рішення, відповідно до якого фактично блокується робота Національного агентства з питань запобігання корупції в напрямку контролю статків державних службовців і їхнього покарання за неправду в деклараціях та непояснення набутих активів. Реєстр електронних декларацій припинив свою роботу з вечора 28 жовтня. Президент Володимир Зеленський, скликавши засідання РНБО, вніс до парламенту проєкт рішення щодо по суті розпуску Конституційного суду, а Кабмін розпорядився відновити роботу реєстру декларацій. Ці рішення виглядають доволі сумнівними з юридичної точки зору. Тож станом на сьогоднішній день взагалі важко зрозуміти чи повинні службовці публічно звітуватися за свої доходи і витрати, чи “живими” лишаються справи Національного антикорупційного бюро і чи лишається хоча б якесь покарання за недостовірне декларування.
Журналісти Bihus.Info дослідили статки самих суддів і показали найяскравіше – від квартир по 20 мільйонів до прихованих бізнесів подружжя – в сюжеті “Судді Апокалипсису”
PUSH!: 161 мільйон економії, справи проти депутатів і повернення розпиляної землі – як працюють юристи Bihus.Info
Завдання журналістів-розслідувачів - викривати корупціонерів та їхні схеми, показувати правду, розповідати глядачам про приховані зв’язки. Втім, досить часто в коментарях до сюжетів зустрічаються питання “А що далі?”, “От ви показали, і що це змінить?”. На цю відповідь в команді Bihus.Info традиційно відповідають юристи, які дотискають розслідування журналістів до реальних результатів.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.