Важливо
Новини

Частина аварій на ТЕС Ахметова могли бути штучними задля підвищення цін на електрику, – Bihus.Info

FacebookTwitterTelegram

У 2021 році у 2,5 рази зросла аварійність ТЕС і ТЕЦ, зокрема в ДТЕК величезна кількість блоків пішла в аварійні ремонти в січні-лютому та липні-серпні минулого року. При цьому дані держорганів і аналіз графіку аварійності показують, що ці аварії могли бути несправжніми і використаними, як інструмент шантажу держави. 

Про це йдеться в новому розслідуванні Bihus.Info.

У середині січня 2021 року в аварійний ремонт пішло більше 15-ти енергоблоків українських ТЕС. Це стосується не лише приватних станцій ДТЕК, а і державного “Центренерго”. Але, державні ТЕС відправили в аварійність менше блоків, ніж ДТЕК, а також достатньо швидко (приблизно за 10 днів) повернулись в роботу на дорогому газі замість вугілля. Тоді як в ДТЕК аномальна аварійність тривала з місяць. У лютому в ремонті одночасно перебували 12-ть енергоблоків ТЕС компанії.

Тоді голова профільного комітету Верховної Ради Андрій Герус припускав, що насправді аномальної кількості аварій могло на станціях не бути. Тобто що частина зазначених на папері “аварійних ремонтів” – це насправді просто відсутність вугілля на ТЕС. І небажання ДТЕК працювати на дорогому газі.

При цьому схожі висновки бачимо і в одному з документів енергетичної нацкомісії НКРЕКП щодо позапланових перевірок на ТЕС:  “тільки на половині енергоблоків є ознаки аварійних дефектів. Більшість енергоблоків не працюють по причині відсутності вугілля”. 

Ці дані можуть означати, що на ТЕС лише робили вигляд, що в них зламалась рекордна кількість енергоблоків. Насправді ж на частині із них просто не було вугілля для роботи.

За допомогою агрегатора, створеного активістами ГО “Save Dnipro”, ми проаналізували аварійність ДТЕКу за рік.


Великий стрибок аварій на ТЕС Ахметова також стався у липні. Тоді у ДТЕК заявляли, що змушені іти в аварійні ремонти через низькі ціни на електрику та при цьому великі обсяги виробництва. Зміст заяви також вказує на те, що справжня причина “аварійності” була‘ не в аваріях.

Восени 2021 теж був дещо аномальний стрибок аварійності, і тоді в “Укренерго” заявляли, що змушені звертатись за аварійною допомогою з термінового постачання електроенергії до сусідніх країн у зв’язку із аваріями на станціях олігарха.

Аварійні зупинки енергоблоків на ТЕС збігались у часі із заявами держорганів щодо тиску на них від лобістів олігарха заради збільшення ціни на електроенергію.

Ми не маємо на увазі, що справжні аварії на ТЕС ДТЕК не стаються. Про одну з таких на “Бурштинській ТЕС” розповідали наші колеги з програми “Схеми”. І якраз її в ДТЕК нібито намагались приховати.

Проте “аномальна аварійність” припинилась якраз після позапланових перевірок компанії Держенергонаглядом на прохання НЕК “Укренерго”, прем’єра і РНБО.

Журналісти Bihus.Info також встановили, що третина енергоблоків ТЕС ДТЕК, які ламались у 2021 році, були реконструйовані в попередні 10 років за кошти споживачів.

DTEK ENERGY олігарха Ріната Ахметова накопичувала гроші на рахунках в момент, коли на теплоелектростанціях стрімко падали запаси вугілля. Публічно менеджмент ДТЕК пояснював невиконання умов щодо мінімальних запасів вугілля на ТЕС відсутністю обігових коштів. Але дані зі звітності самої компанії свідчать - гроші були.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Верховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави

   Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

   Новини

   ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ

   За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.