Важливо
Новини

Частина аварій на ТЕС Ахметова могли бути штучними задля підвищення цін на електрику, – Bihus.Info

FacebookTwitterTelegram

У 2021 році у 2,5 рази зросла аварійність ТЕС і ТЕЦ, зокрема в ДТЕК величезна кількість блоків пішла в аварійні ремонти в січні-лютому та липні-серпні минулого року. При цьому дані держорганів і аналіз графіку аварійності показують, що ці аварії могли бути несправжніми і використаними, як інструмент шантажу держави. 

Про це йдеться в новому розслідуванні Bihus.Info.

У середині січня 2021 року в аварійний ремонт пішло більше 15-ти енергоблоків українських ТЕС. Це стосується не лише приватних станцій ДТЕК, а і державного “Центренерго”. Але, державні ТЕС відправили в аварійність менше блоків, ніж ДТЕК, а також достатньо швидко (приблизно за 10 днів) повернулись в роботу на дорогому газі замість вугілля. Тоді як в ДТЕК аномальна аварійність тривала з місяць. У лютому в ремонті одночасно перебували 12-ть енергоблоків ТЕС компанії.

Тоді голова профільного комітету Верховної Ради Андрій Герус припускав, що насправді аномальної кількості аварій могло на станціях не бути. Тобто що частина зазначених на папері “аварійних ремонтів” – це насправді просто відсутність вугілля на ТЕС. І небажання ДТЕК працювати на дорогому газі.

При цьому схожі висновки бачимо і в одному з документів енергетичної нацкомісії НКРЕКП щодо позапланових перевірок на ТЕС:  “тільки на половині енергоблоків є ознаки аварійних дефектів. Більшість енергоблоків не працюють по причині відсутності вугілля”. 

Ці дані можуть означати, що на ТЕС лише робили вигляд, що в них зламалась рекордна кількість енергоблоків. Насправді ж на частині із них просто не було вугілля для роботи.

За допомогою агрегатора, створеного активістами ГО “Save Dnipro”, ми проаналізували аварійність ДТЕКу за рік.


Великий стрибок аварій на ТЕС Ахметова також стався у липні. Тоді у ДТЕК заявляли, що змушені іти в аварійні ремонти через низькі ціни на електрику та при цьому великі обсяги виробництва. Зміст заяви також вказує на те, що справжня причина “аварійності” була‘ не в аваріях.

Восени 2021 теж був дещо аномальний стрибок аварійності, і тоді в “Укренерго” заявляли, що змушені звертатись за аварійною допомогою з термінового постачання електроенергії до сусідніх країн у зв’язку із аваріями на станціях олігарха.

Аварійні зупинки енергоблоків на ТЕС збігались у часі із заявами держорганів щодо тиску на них від лобістів олігарха заради збільшення ціни на електроенергію.

Ми не маємо на увазі, що справжні аварії на ТЕС ДТЕК не стаються. Про одну з таких на “Бурштинській ТЕС” розповідали наші колеги з програми “Схеми”. І якраз її в ДТЕК нібито намагались приховати.

Проте “аномальна аварійність” припинилась якраз після позапланових перевірок компанії Держенергонаглядом на прохання НЕК “Укренерго”, прем’єра і РНБО.

Журналісти Bihus.Info також встановили, що третина енергоблоків ТЕС ДТЕК, які ламались у 2021 році, були реконструйовані в попередні 10 років за кошти споживачів.

DTEK ENERGY олігарха Ріната Ахметова накопичувала гроші на рахунках в момент, коли на теплоелектростанціях стрімко падали запаси вугілля. Публічно менеджмент ДТЕК пояснював невиконання умов щодо мінімальних запасів вугілля на ТЕС відсутністю обігових коштів. Але дані зі звітності самої компанії свідчать - гроші були.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   У Верховній Раді намагалися приховати, що платили нардепам Ковальову і Козаку після втечі

   На запити Bihus.Info щодо бюджетних виплат народним депутатам у 2022 році у  Апараті Верховної Ради надали дві кардинально різні відповіді щодо колишнього “слуги народу” Олексія Ковальова, який перейшов на бік ворога та соратника Віктора Медведчука Тараса Козака, який втік з України ще на початку 2021-го. Є підозра, що в парламенті намагалися приховати інформацію про те, що ці нардепи отримували гроші після початку повномасштабного вторгнення росіян.

   Новини

   “They Thought They Would Take Ukraine in Eight Days”: The Story of an Odesa Chaplain Who Survived 70 Days of Captivity

   In late February, Odesa chaplain Vasyl Vyrozub, together with the crew of the tug Sapfir traveled to Snake Island to retrieve the bodies of Ukrainian border guards believed dead. They were detained by the Russians near the island. After this, Vyrozub was held captive for two months, interrogated daily, tortured, and pressured to confess to cooperating with the Ukrainian Security Service.

   Новини

   “Я ще не готова побачити цю братню могилу під тим, що було моїм будинком”: історія мешканок Ізюма, які вибралися з пекла

   “24 лютого, коли почали стріляти, ми були у Харкові. Вранці почалися вибухи, потім нам сказали, що на роботу не потрібно йти до окремого розпорядження. Ми вагалися - їхати в Ізюм чи залишатися в Харкові. Потім вирішили поїхати в Ізюм. По-перше, там своя квартира. По-друге, там батьки наші. Ми думали, що там нас омине. Ця квартира в Ізюмі… Це була наша віддушина. Ми жили цією квартирою, в нас там такий чудовий краєвид, хотіли в ній на пенсії жити”, - розповідає Анна (на її прохання ми змінили ім’я). Жінка каже, що ввечері 24 лютого в Ізюмі було набагато тихіше, ніж у Харкові. Тож родина вирішила залишитися тут, а Анна навіть почала кликати до себе колег. Але на початку березня ситуація різко змінилася.