“Це невеличке обмеження” – Гетманцев про зміни для ФОПів
“Нововведення дуже маленьке, будь ласка, завдяки своєму смартфону введіть облік своїх операцій, все,” - заявив голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев в ефірі програми “Он воно як” (Bihus.Info).
Єдина новація для підприємців, що працюють на єдному податку, – це електронний чек. “Оце невеличке обмеження, яке ми просимо ФОПів застосовувати, яке не тягне за собою додатковий податок, яке не тягне за собою зменшення їх ліміту операцій, встановлених на сьогодні, цей невелчкий обов’язок – це перший крок кожного з нас на шляху до цивілізованої країни,” – вважає народний депутат.
Електронний чек буде не потрібний для ФОПів першої групи: “З 1 січня 2021 року ми просимо обліковувати свої операції з використанням електронного чеку. Це додаток на телефон, який ви можете скачати з сайту податкової служби. Перша група платників єдиного податку не зобов’язана взагалі якимось чином обліковувати свої операції. Таким чином ті, хто працюють на ринках, ті, хто надають побутові послуги населенню, вони не зобов’язані вести облік операцій з використанням чи електронного чеку чи реєстратора розрахункових операцій”.
Інші умови роботи ФОПів навіть покращуються. Зокрема, збільшується ліміт річних операцій для другої групи – з 1,5 млн до 2 млн грн.
На думку Гетманцева, електронний чек спрямований в першу чергу проти зловживань великого бізнесу з використанням інструменту єдиного податку, тобто коли великий магазин продає свої товари через низку ФОПів і таким чином ухиляється від сплати ПДВ та податку на прибуток, а також реалізовує контрабандний товар.
Головна мета фіскалізації, за словами нардепа, аби імпортний товар неможливо було продати “в сіру”.
“Змінюється те, що, якщо у магазина обсяг 20 млрд на рік продажів, то порахуйте, скільки йому фопів доведеться залучити до цієї схеми? Це неможливо. Тобто ця модель, вона не діє для великих. На це і спрямована фіскалізація, – вважає Гетманцев. – Вони будуть змушені, по-перше, сплачувати податки, а по-друге, оприбутковувати товар. Що нам дуже важливо в цьому контексті: аби товар, який заходить на митну територію України як сірий імпорт, неможливо було по-сірому чи в темну продати”.
Зараз, за словами Гетманцева, ніхто не може проконтролювати обороти ФОПів, бо “нема обліку, нема електронного чеку, який би обліковував кожну операцію”. “Якщо такий чек буде введений, то кожен ФОП, який виходить за ліміт 5 млн грн на рік, переходить на загальну систему оподаткування”.
Повна версія інтерв’ю – за посиланням.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.