Будуватись у Лісниках сім’ї Чеботаря й Турчинова допомагав Продивус

Маєток сім’ї Чеботарів у селі Лісники будувала компанія «Мостобуд» Володимира […]
Маєток сім’ї Чеботарів у селі Лісники будувала компанія «Мостобуд» Володимира Продивуса. Згідно офіційного звіту компанії, замовлення на будівництво будинку для Оксани Чеботар було зроблено у 2009 році, а акти на право власності на землю, де нині стоїть маєток, дочка екс-заступника отримала лише у 2013 році. Раніше на місці маєтків був ліс.
Про це йдеться у сюжеті Надії Бурдєй.
У 2006 році Києво-Святошинська адміністрація своїм розпорядженням передала понад 9 га лісу від Боярської лісової дослідної станції у межі села Лісники, як землі запасу.
У 2007 році Лісниківська сільська рада, з метою вберегти ліс, ухвалила рішення зарезервувати земельну ділянку строком на 5 років, а потім створити заказник місцевого значення.
Однак, вже у 2008 році ліс починають ділити, вирубувати й приватизувати: Лісниківська сільрада надала дозвіл на складання проекту землеустрою для будівництва житлових забудов 32 громадянам. Втім, перші акти на землю прокуратура скасовує, адже їх приватизація незаконна.
Втім, згодом ліс знову роздають у приватні руки. Наприкінці квітня поточного року журналісти «Наших грошей» намагались з’ясувати, кому належить нерухомість на місці зрубів. Під час зйомок на знімальну групу напали невідомі й викрали камеру. Через офіційний реєстр нерухомості журналісти дізнались — маєток на вулиці Підлісній, біля якого стався напад, належить дочці екс-заступника міністра МВС Сергія Чеботаря, а напав на знімальну групу зять Чеботаря — Олег Поліщук. Одразу після інциденту заступник міністра спростував інформацію і зазначав, що у його сім’ї немає нерухомості у Лісниках.
Після того, як «Наші гроші» (щовівторка о 22:35 на телеканалі ZIK) опублікували акти на землю, Чеботар заявив, що будинки належать його зятю. Втім, і ця інформація виявилась недостовірною: у відповідності до витягів із державного реєстру, земля і будинки на вулиці Підлісній належать саме дочці екс-заступника міністра МВС – Оксані Чеботар.
Державний акт на землю вона отримала у 2013 році.
Однак, будуватись у лісі сім’я Чеботарів почала значно раніше. В інтерв’ю вже у 2015 році Сергій Чеботар заявляє, що будинок почали зводити 7 років тому.
Відповідно до інформації із архіву ПАТ «Мостобуд», яка розміщена на офіційному державному сайті Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, будинок для доньки заступника міністра будувала компанія Володимира Продивуса – «Мостобуд». Будівництво було замовлено у 2009 році.
Тож Сергій Чеботар каже правду – його сім’я почала зводити маєток у лісі у 2009 році – ще тоді, коли не мала офіційних документів, а ліс був зарезервований під заказник.
У цьому ж звіті «Мостобуду» Володимира Продивуса замовлення на будівництво від родички Олександра Турчинова – Раїси Вишневської. Замовлення було зроблене у 2009 році. Однак, право власності на земельну ділянку, так само як і Чеботарі, Раїса Вишневська отримала лише у 2013 році.
Раніше в ЗМІ вже публікували інформацію, що Чеботарі незаконно отримали землю у лісі ще у 2009 році. У 2010-му тодішній заступник начальника ГУ Держкомзему у Київській області Юрій Вязьмітінов в інтерв’ю виданню «Лівий берег» розповідав, що державні акти на землю родинам посадовців були виданні незаконно, а Держземінспекція вимагала повернути ліс селу. Ймовірно, тоді після розголосу Чеботарі й Турчинови вирішили «приховати сліди»: порізали землю на менші ділянки, отримали нові кадастрові номери й таким чином отримали ділянки на тому ж самому місці, але без історії про попередніх власників. Варто зауважити, що Оксана Чеботар не купила земельну ділянку у лісі, а отримала її за договором дарування. Однак, хто подарував землю дочці екс-заступника Авакова у держакті не вказано.
«Ми не знаємо, хто ці власники зараз, не знаємо, скільки пройшло етапів перепродажу. І новий власник може сказати: «А ось у мене є стос документів і я абсолютно законно цю ділянку купив». Його головний аргумент буде, що він законно купив ділянку. Однак, не можна передавати земельні ділянки, змінювати цільове призначення лісу. Ті рішення, які прийняті у 2009 – вони просто незаконні. У той час за жодних обставин не можна було перевести ліс у не ліс», – зазначає Олексій Василюк, заступник голови ГО «Національного екологічного центру України».
Однак, навіть після розголосу, дуби у Лісниках продовжують вирубувати. Ділянка лісу площею декілька гектарів уздовж вулиці Підлісної, попри заяви, листи й вимоги ГО «Національного екологічного центру України», зарезервувати ліс й створити заказник, вже повністю порізана й приватизована. Гектар площі з дубами на узліссі придбав бізнесмен й віднедавна письменник Гарі Когородський.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.