Новини

Будуватись у Лісниках сім’ї Чеботаря й Турчинова допомагав Продивус

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Маєток сім’ї Чеботарів у селі Лісники будувала компанія «Мостобуд» Володимира […]

Маєток сім’ї Чеботарів у селі Лісники будувала компанія «Мостобуд» Володимира Продивуса. Згідно офіційного звіту компанії, замовлення на будівництво будинку для Оксани Чеботар було зроблено у 2009 році, а акти на право власності на землю, де нині стоїть маєток, дочка екс-заступника отримала лише у 2013 році. Раніше на місці маєтків був ліс.

Про це йдеться у сюжеті Надії Бурдєй.

У 2006 році  Києво-Святошинська адміністрація своїм розпорядженням  передала  понад 9 га  лісу від  Боярської лісової дослідної станції у межі села Лісники, як землі запасу.

У 2007 році Лісниківська сільська рада, з метою вберегти ліс, ухвалила рішення зарезервувати  земельну ділянку строком на 5 років, а потім створити заказник місцевого значення.

Однак, вже у 2008 році ліс починають ділити, вирубувати й приватизувати: Лісниківська сільрада надала дозвіл на складання проекту землеустрою для будівництва житлових забудов 32 громадянам. Втім, перші акти на землю прокуратура скасовує, адже їх приватизація незаконна.

Втім, згодом ліс знову роздають у приватні руки. Наприкінці квітня поточного року журналісти «Наших грошей» намагались з’ясувати, кому  належить нерухомість на місці зрубів. Під час зйомок на знімальну групу напали невідомі й викрали камеру. Через офіційний реєстр нерухомості журналісти дізнались — маєток на вулиці Підлісній, біля якого стався напад, належить дочці екс-заступника міністра МВС Сергія Чеботаря, а напав на знімальну групу зять Чеботаря — Олег Поліщук. Одразу після інциденту заступник міністра спростував інформацію і зазначав, що у його сім’ї немає нерухомості у Лісниках.

Після того, як «Наші гроші» (щовівторка о 22:35 на телеканалі ZIK) опублікували акти на землю, Чеботар заявив, що будинки належать його зятю. Втім, і ця інформація виявилась недостовірною: у відповідності до витягів із державного реєстру, земля і будинки на вулиці Підлісній належать саме дочці екс-заступника міністра МВС – Оксані Чеботар.

Державний акт на землю вона отримала у 2013 році.

Однак, будуватись у лісі сім’я Чеботарів почала значно раніше. В інтерв’ю вже у 2015 році Сергій Чеботар заявляє, що будинок почали зводити 7 років тому.

Відповідно до інформації із архіву ПАТ «Мостобуд», яка розміщена на офіційному державному сайті Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, будинок для доньки заступника міністра будувала компанія Володимира Продивуса – «Мостобуд». Будівництво було замовлено у 2009 році.

Тож Сергій Чеботар каже правду – його сім’я почала зводити маєток у лісі  у 2009 році – ще тоді, коли не мала офіційних документів, а ліс був зарезервований під заказник.

У цьому ж звіті «Мостобуду» Володимира Продивуса замовлення на будівництво від  родички Олександра Турчинова – Раїси Вишневської. Замовлення було зроблене у 2009 році. Однак, право власності на земельну ділянку, так само як і Чеботарі, Раїса Вишневська отримала лише у 2013 році.

Раніше в ЗМІ вже публікували інформацію, що Чеботарі незаконно отримали землю у лісі ще у 2009 році. У 2010-му тодішній заступник начальника ГУ Держкомзему у Київській області Юрій Вязьмітінов в інтерв’ю виданню «Лівий берег» розповідав, що державні акти на землю родинам посадовців були виданні незаконно, а Держземінспекція вимагала повернути ліс селу. Ймовірно, тоді після розголосу Чеботарі й Турчинови вирішили «приховати сліди»: порізали землю на менші ділянки, отримали нові кадастрові номери й таким чином отримали  ділянки на тому ж самому місці, але без історії про попередніх власників. Варто зауважити, що Оксана Чеботар не купила земельну ділянку у лісі, а отримала її за договором дарування. Однак, хто подарував землю дочці екс-заступника Авакова у держакті не вказано.

«Ми не знаємо, хто ці власники зараз, не знаємо, скільки пройшло етапів перепродажу. І новий власник може сказати: «А ось у мене є стос документів і я абсолютно законно цю ділянку купив». Його головний аргумент буде, що він законно купив ділянку. Однак, не можна передавати земельні ділянки, змінювати цільове призначення лісу. Ті рішення, які прийняті у 2009 – вони просто незаконні. У той час за жодних обставин не можна було перевести ліс у не ліс», – зазначає Олексій Василюк, заступник голови ГО «Національного екологічного центру України».

Однак, навіть після розголосу, дуби у Лісниках продовжують вирубувати. Ділянка лісу площею декілька гектарів уздовж вулиці Підлісної, попри заяви, листи й вимоги ГО «Національного екологічного центру України», зарезервувати ліс й створити заказник, вже повністю порізана й приватизована. Гектар площі з дубами на узліссі придбав бізнесмен й віднедавна письменник Гарі Когородський.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.