Будинок на землі оборонного заводу поглинув 43 млн. бюджетних коштів і «просить» ще

У квартири в столичному ЖК «Приозерний» (Здолбунівська, 13) інвестували кошти […]
У квартири в столичному ЖК «Приозерний» (Здолбунівська, 13) інвестували кошти Національний банк, «Укрзалізниця», Служба зовнішньої розвідки, Київська міська адміністрація, Кабмін та Фонд держмайна. У 2005-2007 рр. разом вони віддали забудовнику – компанії «Градострой» – майже 36 млн. грн. За це мали б отримати квартири для своїх співробітників.
Ще 7 млн. грн. держава вклала в це будівництво у 2010-2012 рр. за програмою «Доступне житло». Усі кошти «зависли» в недобудові. Про це ідеться в сюжеті програми «Наші гроші».
З судових процесів стало також відомо: деякі відомства підписали із забудовником акти приймання неіснуючих квартир. «Вони не лише закрили свої фінансові зобов’язання, але й підписали акти на те, що вони прийняли ці квартири, яких немає», – підтверджує Сергій Целовальник, головний архітектор Києва.
Земля, на якій зводиться будинок, надана забудовнику Київським державним заводом «Буревісник» (входить до концерну «Укроборонпром») в обмін на 6% квартир в будинку. Пізніше в договір внесли зміни, і забудовник виплатив заводу компенсацію не квартирами, а грошима – в розмірі 4,5 млн. грн. Земельну ділянку під житловим комплексом оборонний завод орендує в міста. Забудовник за договором зобов’язується компенсувати орендну плату, але наразі має борг перед заводом (понад 200 тис. грн.).
Тісну співпрацю приватного забудовника з державним заводом та іншими держустановами пояснюють прізвища засновників компанії «Градострой». На початку 2000-их серед них був Віталій Майко – народний депутат двох скликань і багаторічний директор державного «Буревісника». Він очолював його до 2002-го. А вже 2003-го став засновником приватного «Градострою». Незабаром «Градострой» і почав отримувати землю від заводу.
Інший співзасновник «Градострою» (нині – одноосібний власник компанії) – Віктор Власов. До приходу в будівельний бізнес він працював в КМДА. Міськадміністрація вклала в будівництво колишнього співробітника майже 6 млн. грн. Це на 1,5 млн. більше, ніж «Градострой» сплатив компенсації «Буревіснику» за земельну ділянку.
Жодна з держустанов, що інвестували в будівництво кошти, протягом восьми років не змогла змусити забудовника завершити будівництво та здати будинок в експлуатацію.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниЖитло на колесах та одинокі вовки: типові деклараційні порушення і що з ними робити
1 квітня для українських чиновників закінчився строк подання електронних декларацій за 2020 рік. За інформацією НАЗК, за період кампанії декларування до Реєстру надійшло майже 800 тис декларацій. Які ж найпоширеніші помилки та порушення в деклараціях вчиняють посадовці? І що робити, якщо ви помітили таке порушення? Пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.
Верховний Суд вважає, що в ОП не довели відсутність у Президента записів розмов активістів
Верховний суд ухвалив остаточне рішення за позовом активіста Дмитра Сінченка до президента щодо ненадання записів розмов активістів акції “Ні капітуляції!”. Суд частково задовольнив вимоги позову і визнав, що відзив Офісу Президента щодо відсутності в ОП записів розмов активістів, не доводить відсутність у президента цієї інформації.
Компанія дружини Кернеса хоче семиповерховий ТЦ в історичному центрі Харкова
Компанія “Діамант 2006”, власницею якої кілька тижнів тому стала дружина покійного мера Харкова Геннадія Кернеса Оксана Гайсинська, хоче будувати багатоповерховий торгівельний комплекс в історичній частині міста попри спротив чиновників. Про це розповіли журналісти Bihus.Info.