Чорнобильський бізнес: тендери та родина директора ЧАЕС

З 2005 року Чорнобильською атомною електростанцією незмінно керує Ігор Грамоткін. Протягом останніх років він став фігурантом декількох кримінальних проваджень.
З 2005 року Чорнобильською атомною електростанцією незмінно керує Ігор Грамоткін. Протягом останніх років він став фігурантом декількох кримінальних проваджень. Надія Бурдєй для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” дослідила справи, бізнес родини та численну нерухомість очільника ЧАЕС.
Цю систему на ЧАЕС, за результатами тендеру, поставила компанія ТОВ “РК Проект”. Співзасновником фірми, на момент проведення тендеру, був працівник ЧАЕС – Олексій Чулков. Дружина Чулкова – Інеса – разом із колишньою дружиною та тестем директора електростанції – є співзасновницею іншої компанії: “Славутич-Тревел”. Пізніше, співзасновником “РК проекту” стає сам тесть Грамоткіна – Леонід Ревунов. Після цього компанія знову виграє на тендері АЕС тендер на фільтраційне обладнання.
До 2013 року Леонід Ревунов не мав жодного бізнесу. За словами директора ЧАЕС – його тесть працював лікарем. Після виходу на пенсію, у 63 роки, Ревунов починає вигравати тендери на ЧАЕС.
У 2016 році Леонід Ревунов купує квартиру на 195 кв.м. у новобудові в центрі Києва. Нині подібна нерухомість коштує близько 7 мільйонів гривень. Ще три квартири у цьому ж будинку, загальною площею понад 350 кв.м., у 2016 році купує записана на Ревунова “Славутич-Тревел”. Загальна вартість нерухомості близько 20 мільйонів гривень.
Також родина директора ЧАЕС три квартири купує у Вишгороді поблизу Києва. Дві записані на тещу – Світлану Юліну, ще одна на сина Грамоткіна від першого шлюбу – Пилипа Грамоткіна. Всі три квартири були придбані у 2012 році, з різницею в один день.
Друзі годують чорнобильців…
До приходу на ЧАЕС Ігор Грамоткін заснував ТОВ «Наша булочка», керівником фірми була Оксана Коваленко. Після призначення Ігоря Грамоткіна керівником Чорнобильської АЕС в 2005 році, “булочку” повністю переписують на Коваленко, після чого компанія виграла на тендерах ЧАЕС три мільйони гривень на постачання борошна, цукру і хлібобулочних виробів. Інша компанія, оформлена на Коваленко – ПП «Гімак», продала станції продуктів харчування на понад 80 млн грн.
Це всьо рука Москви!
Лист адресований прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, секретарю РНБО України Олександру Турчинову і голові державного агентства України з управління зоною відчуження Віталію Петруку, яких запрошують долучитись до комісії, яка перевірить компанії з демонтажу.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниЮридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників
Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.
Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка
14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.
Лебедина пісня: перед ліквідацією ОАСК “роздав” мільйони суддям, люстрованим та екс-заступнику Генпрокурора
За час воєнного стану Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв низку рішень про багатомільйонні виплати посадовцям, поновлення люстрованих та майже мільйонну виплату “судді Майдану”, а також скасував санкції щодо підприємства з “російським слідом”. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для Bihus.Info.