Більше 70% задекларованих коштів чиновники тримають в готівці (інфографіка)

Аналітики проекту Народне НАЗК проаналізували співвідношення готівки та банківських коштів в деклараціях і зробили висновок: довіра до банківської системи в українських високопосадовців невисока. Близько 72% коштів всіх декларантів, а це 15,6 мільярдів гривень, складає готівка.
Цікаво, що серед тих, чиї вклади не «застраховані» системою гарантування (більше 200 тис грн), співвідношення готівки і грошей в банках приблизно однакове – 56 на 44 відсотка. Однак, цілком можливо, що найбагатші українці зберігають кошти на рахунках закордоном. А ліквідація швейцарського чи німецького банку – явище малоймовірне.
А от працівники Нацбанку на чолі з Валерією Гонтаревою дійсно подають приклад довіри. 234 з 306-ти задекларованих мільйонів вони зберігають на банківських рахунках.
В трійці улюблених банків співробітників НБУ – Укрексімбанк, Альфа-Банк та Ощадбанк. При цьому перше місце Укрексімбанк отримав завдяки лише двум вкладникам – голові НБУ Валерії Гонтаревій та її заступнику Якову Смалію. Їх вклади у розмірі 1,8 млн доларів та 4,2 млн доларів відповідно, склали 88% декларованої частини депозитного портфелю Укрексіму.
А нещодавно націоналізований ПриватБанк опинився поза «колом довіри» українських банкірів.
Аналіз проведено на повному масиві електронних декларацій по 31.12.2016 року включно. Суми, наведені у гривні, можуть бути гривневим еквівалентом інших валют, перерахованих за курсом НБУ станом на 31.12.2016 року.
Яким банкам надають перевагу топ-чиновники, дізнайтесь тут.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.
Як росіяни обстрілювали мирних мешканців на Чернігівщині
Першого квітня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відновлення контролю над […]