Новини

Bihus.Info виграли суд у забороненої “Партії Шарія”, яка вимагала спростування сюжету про чорну касу політсили

FacebookTwitterTelegram

Голосіївський районний суд залишив без розгляду позов “Партії Шарія” до редакції Bihus.Info, оскільки шаріївці вирішили “зекономити” і не сплатили судовий збір. Йдеться про позов за минулорічним розслідуванням про тіньове фінансування “Партії Шарія”.

В жовтні 2021 року команда Bihus.Info опублікувала розслідування Шарій: брудний кеш, проплачені експерти і таємні спонсори (листування партії)”. 

У розпорядженні редакції опинився ряд внутрішніх Telegram-чатів партії, де “шаріївці” обговорювали питання грошових надходжень та витрат. Відповідно до переписок, левова частина грошей на партійні потреби проходила неофіційно – у вигляді готівки і переказів на особисті банківські картки, та не відображалася у офіційному фінзвіті партії.

 

Через рік після виходу сюжету “Партія Шарія” звернулася із позовною заявою до редакції щодо  спростування недостовірної інформації та захисту ділової репутації. Справу розглядав Голосіївський районний суд м. Києва. Оскільки позивачі вирішили “зекономити” та недоплатили судовий збір у розмірі 5 448 грн, адвокати Bihus.Info подали клопотання про залишення позову без розгляду. Суд надав час шаріївцям на сплату судового збору, проте вони цього так і не зробили. Внаслідок чого 10 листопада 2022 року Голосіївський районний суд виніс Ухвалу, якою залишив без розгляду позов партії Шарія.

Юридичний супровід справи здійснювали адвокат Bihus.Info Марія Музичка та адвокат “Платформи прав людини” Роман Васильняк.

Раніше Bihus.Info виграли суд проти мережі заправок “БРСМ Нафта”. ТОВ “БРСМ Нафта” та ТОВ  “Євро Смарт Пауер” вимагали спростувати три фрагменти сюжету (щодо причетності групи та Ларкіної до таємного фінансування «Партії Шарія»), а також змусити журналістів видалити весь сюжет, оскільки у відео фігурувала тодішня топ-менеджерка групи компаній «БРСМ» Анжела Ларкіна. 

У Telegram-чаті команди Шарія Ларкіна керувала фінансами. Вона не просто давала фінальне погодження на ті чи інші витрати, але, судячи з переписок “шаріївців”, і забезпечувала їх коштами для задоволення різноманітних партійних потреб: від виплати неофіційних зарплат активістам в осередках партії – до оплати оренди офісів, мерчу, партгазети тощо. 

Редакція Bihus.Info надала суду копію переписок, експертизу, що підтверджує їхню автентичність, докази взаємозв’язків позивача та Ларкіної, а також розкрили фіктивний характер історії про нібито зірваний контракт. Тож суд став на бік журналістів у цій справі.

Нагадаємо, Верховний Суд на засіданні 6 вересня 2022 року остаточно заборонив  діяльність  політичної сили “Партія Шарія” в Україні.

 

Зруйнувати всю інфраструктуру країни, знищити два мільйони українців, зробити так, щоб навіть такого поняття як Україна не існувало в майбутньому і, як вишенька на торті, закликати топити дітей. Це колективні побажання і російських народних обранців, і пропагандистів, які вони, не соромлячись, озвучують на мільйонну аудиторію. І так, це абсолютне божевілля публічних осіб країни-агресора можна було б ігнорувати, але… Але, як би дивно це не звучало, їх краще слухати і фіксувати. Бо заяви Мєдвєдєва, Кадирова, Соловйова або ж Красовського - це не лише потік ненависті, але й цілком конкретний злочин, за який вони мають і повинні бути покарані.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.