Новини

Bihus.Info виграли суд у забороненої “Партії Шарія”, яка вимагала спростування сюжету про чорну касу політсили

FacebookTwitterTelegram

Голосіївський районний суд залишив без розгляду позов “Партії Шарія” до редакції Bihus.Info, оскільки шаріївці вирішили “зекономити” і не сплатили судовий збір. Йдеться про позов за минулорічним розслідуванням про тіньове фінансування “Партії Шарія”.

В жовтні 2021 року команда Bihus.Info опублікувала розслідування Шарій: брудний кеш, проплачені експерти і таємні спонсори (листування партії)”. 

У розпорядженні редакції опинився ряд внутрішніх Telegram-чатів партії, де “шаріївці” обговорювали питання грошових надходжень та витрат. Відповідно до переписок, левова частина грошей на партійні потреби проходила неофіційно – у вигляді готівки і переказів на особисті банківські картки, та не відображалася у офіційному фінзвіті партії.

 

Через рік після виходу сюжету “Партія Шарія” звернулася із позовною заявою до редакції щодо  спростування недостовірної інформації та захисту ділової репутації. Справу розглядав Голосіївський районний суд м. Києва. Оскільки позивачі вирішили “зекономити” та недоплатили судовий збір у розмірі 5 448 грн, адвокати Bihus.Info подали клопотання про залишення позову без розгляду. Суд надав час шаріївцям на сплату судового збору, проте вони цього так і не зробили. Внаслідок чого 10 листопада 2022 року Голосіївський районний суд виніс Ухвалу, якою залишив без розгляду позов партії Шарія.

Юридичний супровід справи здійснювали адвокат Bihus.Info Марія Музичка та адвокат “Платформи прав людини” Роман Васильняк.

Раніше Bihus.Info виграли суд проти мережі заправок “БРСМ Нафта”. ТОВ “БРСМ Нафта” та ТОВ  “Євро Смарт Пауер” вимагали спростувати три фрагменти сюжету (щодо причетності групи та Ларкіної до таємного фінансування «Партії Шарія»), а також змусити журналістів видалити весь сюжет, оскільки у відео фігурувала тодішня топ-менеджерка групи компаній «БРСМ» Анжела Ларкіна. 

У Telegram-чаті команди Шарія Ларкіна керувала фінансами. Вона не просто давала фінальне погодження на ті чи інші витрати, але, судячи з переписок “шаріївців”, і забезпечувала їх коштами для задоволення різноманітних партійних потреб: від виплати неофіційних зарплат активістам в осередках партії – до оплати оренди офісів, мерчу, партгазети тощо. 

Редакція Bihus.Info надала суду копію переписок, експертизу, що підтверджує їхню автентичність, докази взаємозв’язків позивача та Ларкіної, а також розкрили фіктивний характер історії про нібито зірваний контракт. Тож суд став на бік журналістів у цій справі.

Нагадаємо, Верховний Суд на засіданні 6 вересня 2022 року остаточно заборонив  діяльність  політичної сили “Партія Шарія” в Україні.

 

Зруйнувати всю інфраструктуру країни, знищити два мільйони українців, зробити так, щоб навіть такого поняття як Україна не існувало в майбутньому і, як вишенька на торті, закликати топити дітей. Це колективні побажання і російських народних обранців, і пропагандистів, які вони, не соромлячись, озвучують на мільйонну аудиторію. І так, це абсолютне божевілля публічних осіб країни-агресора можна було б ігнорувати, але… Але, як би дивно це не звучало, їх краще слухати і фіксувати. Бо заяви Мєдвєдєва, Кадирова, Соловйова або ж Красовського - це не лише потік ненависті, але й цілком конкретний злочин, за який вони мають і повинні бути покарані.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.