Важливо
Ми вплинули

Bihus.Info виграли суд проти мережі заправок “БРСМ Нафта” щодо сюжету про фінансування “Патрії Шарія”

FacebookTwitterTelegram

Київський апеляційний суд став на бік журналістів і залишив без змін минулорічне рішення суду першої інстанції. Нагадаємо, в жовтні 2021 Голосіївський районний суд повністю відмовив у задоволенні позовних вимог ТОВ “БРСМ-НАФТА” та ТОВ “Євро Смарт Пауер”, які позивалися до журналістів Bihus.Info щодо розслідування про тіньове фінансування “Партії Шарія”.

Йдеться про розслідування Шарій: брудний кеш, проплачені експерти і таємні спонсори (листування партії)”, в ході якого журналісти Bihus.Info встановили зв’язок між тодішньою топ-менеджеркою групи “БРСМ” Анжелою Ларкіною і “тіньовою касою” партії Шарія. 

У розпорядженні редакції опинився ряд внутрішніх Telegram-чатів партії, де “шаріївці” обговорювали питання грошових надходжень та витрат. Відповідно до переписок, левова частина грошей на партійні потреби проходила неофіційно – у вигляді готівки і переказів на особисті банківські картки, та не відображалася у офіційному фінзвіті партії.

У Telegram-чаті команди Шарія фінансами керувала особа на ім’я Анжела Василівна Ларкіна. Вона не просто давала фінальне погодження на ті чи інші витрати, але, судячи з переписок “шаріївців”, і забезпечувала їх коштами для задоволення різноманітних партійних потреб: від виплати неофіційних зарплат активістам в осередках партії – до оплати оренди офісів, мерчу, партгазети тощо. Журналісти ідентифікували Ларкіну як топ-менеджерку групи компаній «БРСМ», оскільки вона є/була керівником безлічі компаній, що входять у групу однойменних фірм власника мережі заправок БРСМ.

ТОВ “БРСМ Нафта” та ТОВ  “Євро Смарт Пауер” вимагали спростувати три фрагменти сюжету (щодо причетності групи та Ларкіної до таємного фінансування «Партії Шарія»), а також змусити журналістів видалити весь сюжет. А ще стягнути з журналістів упущену вигоду 305 000 грн (начебто після сюжету потенційний клієнт ТОВ “БРСМ Нафта” не захотів укладати контракт) та 200 000 грн моральної шкоди. 

Редакція Bihus.Info надала суду копію переписок, експертизу, що підтверджує їхню автентичність, докази взаємозв’язків позивача та Ларкіної, а також розкрили фіктивний характер історії про нібито зірваний контракт. 

Апеляційну скаргу в даній справі також подала ТОВ “БРСМ”, яка не брала участі у суді першої інстанції, проте вирішила, що її права були теж порушені Рішенням Голосіївського районного суду. Київський апеляційний суд підтримав клопотання юристів Bihus.Info та залишив без розгляду апеляційну скаргу групи “БРСМ”.

Юридичну підтримку в цьому кейсі здійснювали адвокат Bihus.Info Марія Музичка та адвокати “Платформи прав людини” Олександр Бурмагін та Євген Воробйов. 

 

Заступник голови фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Андрій Мотовиловець після повномасштабного наступу росії на Україну почав користуватися новою Audi Q7. Його колега по фракції Ольга Василевська-Смаглюк пересіла на Jaguar. А виключений зі “Слуги народу” Артем Дмитрук - на нову Audi А8.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Ми вплинули

   Лебедина пісня: перед ліквідацією ОАСК “роздав” мільйони суддям, люстрованим та екс-заступнику Генпрокурора

   За час воєнного стану Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв низку рішень про багатомільйонні виплати посадовцям, поновлення люстрованих та майже мільйонну виплату “судді Майдану”, а також скасував санкції щодо підприємства з “російським слідом”. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для Bihus.Info.