Важливо
Новини

Bihus.Info опублікували розмови Медведчука про Путіна, Порошенка і терористів

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram
Редакція Bihus.Info отримала і проаналізувала записи розмов Медведчука з керівництвом Росії та бойовиками за 2014-2017 роки. У першій частині журналісти характеризують його відносини з Путіним, Порошенком та представниками самопроголошених республік.

На записах Медведчук говорить з низкою осіб, чиї телефонні номери та голоси ідентифікували як чиновників РФ (посади вказані на час розмов): заступник голови російського уряду Дмитро Козак, помічник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков, надзвичайний посол Росії в Україні Михайло Зурабов, міністр енергетики РФ Олександр Новак, очільник “Газпрому” Олексій Міллер, президент російської “Транснафти” Микола Токарєв, заступник керівника адміністрації Путіна Антон Вайно, керівник протоколу Путіна Володимир Островенко.

Також на записах присутні розмови Медведчука з ватажками самопроголошених республік, серед них: Олександр Бородай (т.зв.“ДНР”), Олексій Карякін та Владлен Заруба (т.зв. “ЛНР”).

З плівок зрозуміло, що в травні-червні 2014-го помічник Медведчука Дмитро (найімовірніше це Дмитро Дорошенко з ГО “Український вибір” Віктора Медведчука) виконує таке завдання: оцінити готовність ватажків самопроголошених республік вести переговори з Медведчуком та організувати їхні контакти з ним.

При цьому Медведчук стверджує, що має повноваження і від Путіна (в розмові сказано “ВВ”), і від Порошенка.

Про це йдеться у першій частині “плівок Медведчука”, проаналізованих у випуску Bihus.Info.

На плівках зафіксовано, що для прийняття остаточного рішення щодо подальшої участі в негласних переговорах з бойовиками Медведчук на початку червня 2014-го летить в Сочі, де в той час перебуває Путін.

Крім того, обговорюється, що самопроголошені лідери т.зв. “ДНР” отримали сигнал з Кремля про необхідність взяти участь в публічних переговорах з Медведчуком. 21 червня 2014 Олександр Бородай, тодішній ватажок т.зв. “ДНР”, підтверджує Медведчуку: з Кремля подзвонили, він готовий зустрічатись.

А для бойовиків т.зв. “ЛНР” на сайті Кремля з’явилося повідомлення-сигнал: “Путін вітає контакти Медведчука в Донецьку і Луганську”, яке також обговорюється на плівках.

Разом з тим редакція відзначає характерну деталь: на зустрічі до свого кума Медведчук змушений проситися через протокольну службу президента РФ, інколи це займає тижні, а регулярний прямий контакт Медведчук має лише з посадовими особами рівня заступник голови російського уряду чи помічник президента РФ.

Натомість з діалогів випливає, що Медведчук вже влітку 2014-го має постійний доступ до президента України Петра Порошенка: говорить і зустрічається з ним вночі, у вихідні, на свята. При цьому Медведчук не просто передає на Банкову інформацію з Москви, а намагається впливати на Порошенка, переконати його приймати ті чи інші рішення, про які просить Москва, зокрема щодо організації життя на окупованих територіях.

11 червня 2014 Медведчук, не маючи жодного офіційного статусу від України, просив помічника Діму передавати самопроголошеним лідерам такі гарантії: “Ти взагалі можеш сміливо говорити про те, що це предмет домовленостей. І я готовий ці питання не просто обговорювати, я готовий їх реалізовувати. Попередньо я вже поговорив з головним. Ти зрозумів, так? І якщо там буде прийматися наша програма, що стосується децентралізації, оголошення місцевих дострокових виборів, то на час змін в Конституцію, на час, поки будуть внесені зміни в Конституцію, влада готова розглядати будь-які кандидатури на владу в області, на яку вкажуть протестуючі […] Є “добро” призначити губернатором того, на кого вони вкажуть. Скажімо, скажуть Болотова – буде Болотов. Болотов, Мозговий, ось там всі. Ось цей губернатор, ось цей займає ще таку посаду. Буде так, як домовимося. Можеш казати, що це питання вже проговорене. Попередньо проговорене. І я не вигадую. І я не думаю, що це можна зробити, я знаю що це можна зробити […]  До слова, до цього додай – гарантії безпеки, так. А тих людей, що бояться за своє майбутнє, які приймали участь в бойових діях – вони можуть спокійно полишити… Більше того, це вже тоді предмет домовленості з Росією, щоб Росія їх прийняла. Це теж варіант для обговорення. Тобто, це відкритий варіант. Це питання вже обома сторонами попередньо проговорене. Ти зрозумів? Ну а всім іншим, сепаратизм і все інше – це амністія, це взагалі дрібниці. Відміть собі – амністія, вихід і гарантії”.

Через тиждень після цієї розмови тези, озвучені Медведчуком, спливли у мирному плані Петра Порошенка – журналісти сфотографували “чернетку плану” на брифінгу. Цей план повторює озвучене і, вочевидь, погоджене на Банковій Медведчуком: звільнення від відповідальності тих, хто складе зброю, коридор для виходу російських найманців, дострокові місцеві вибори і погодження губернатора з представниками Донбасу.

Також на записах чутно, як Медведчук просить бойовиків допомогти врятувати від захоплення будинок Ріната Ахметова, хвалиться керівнику протоколу Путіна результатами “Опозиційного блоку” на парламентських виборах в Україні у 2014 році і обговорює з Сурковим погодження тексту законопроекту про вільну економічну зону на Донбасі. Надалі такий законопроект був зареєстрований у Верховній Раді, однак не прийнятий.

Значна частина розмов на записах стосується бізнесових планів Медведчука (торгівля вугіллям з окупованих територій і РФ, контроль над нафтопроводом, газове родовище в Криму, нафтовий завод в Росії тощо), непублічного посередництва у переговорах між Україною та РФ з питань газу і електроенергії, а також обміну полоненими. Аналіз цих розмов Bihus.Info оприлюднить у наступних випусках.

Нагадаємо, Віктор Медведчук заявив, що оцінює підозру йому в кримінальному провадженні “як дії, спрямовані в порядку політичних репресій”, а також, що не чув записів своїх розмов, фрагмент яких був оприлюднений на брифінгу генеральною прокуроркою та головою СБУ.

Детальніше – за посиланням.

Журналісти отримали від Фонду держмайна документи, в яких описано: коли і за скільки держава продала олігархам обленерго. Виявилось, що під час продажу обленерго оцінили (і продали) в рази дешевше, ніж нині переоцінили при встановленні додаткового тарифу на ремонт електромереж.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.