Важливо
Новини

“Балогівці”, “регіонал” і депутатські родичі – перші донори “Слуги народу” на Закарпатті

FacebookTwitterTelegram
Народний депутат від “Слуги народу” Микола Тищенко все більше починає асоціюватися з ввіреним йому Закарпаттям. Якщо раніше нардеп регулярно потрапляв в київські скандали – з рестораном “Велюр”, що працював під час карантину, з тезою про “святкову” Чорнобильську трагедію чи з розкішним гулянням іменин дружини під час локдауну, то тепер скандали і курйози супроводжують його вже на Закарпатті. Тут через його бажання зняти якесь відео для соцмереж затримали літак “Київ-Ужгород”, тут він перевіряв туалети на місцевій митниці і тут же він змушував очільника цієї ж митниці говорити двома мовами.

Коротше, регіон, де нардепу випало очолювати місцевий осередок, Миколі Тищенку схоже до душі. Втім, нещодавно тут стало не дуже спокійно. Наприкінці жовтня депутати облради проголосували за те, щоб їхній же голова – Олексій Петров від “Слуги народу” – склав повноваження. Тищенко назвав це спробою перевороту і на своїй сторінці у Фейсбуці недвозначно натякнув на можливого вигодонабувача цього процесу запитанням “Чи немає зовнішнього замовника у прикордонному регіоні влаштувати “БалогаН”? 

І поки нардеп продовжив записувати ролики для Фейсбуку, президент Володимир Зеленський, схоже, вирішив відповісти на питання Тищенка – і призначив в.о. керівника Закарпатської ОДА. Ним став Петро Добромільський. 

Нині обранець обласної ради від “Слуги народу”, Добромільський раніше був депутатом від “Команди Андрія Балоги”, сина відомого політика Віктора Балоги. Останній, схоже, має вплив вже не лише на регіон, але й на місцевих “слуг”. Бо близьких до “балогівців” людей ми знайшли у фінансовому звіті осередку. 

Перші партійні спонсори 

У третьому кварталі минулого року партійна каса закарпатського обласного осередку “Слуги народу” загалом поповнилася на 1 428 878,20 гривень. Коштами скинулися 10 осіб. Хто вони?

Два платежі на суму 349 800 зробила Мар’яна Мелкумян. Жінка є дружиною чинного депутата від “Слуги народу” і секретаря Ужгородської міської ради Арсена Мелкумяна. За мобільними додатками, які показують, як абонент підписаний в телефонних книжках інших користувачів, Мелкумян підписаний “Ігоря Кривошеєва людина”. Людина з таким іменем нині є нардепом від президентської партії. Під час президентської кампанії він був  офіційним ЗЕ-представником в регіоні. 

200 тисяч гривень загалом пожертвував Олег Палінкаш. Чоловік з таким же іменем став депутатом Тячівської районної ради від політсили, припускаємо, що це одна і та ж людина.

Попп Василь не пожалів осередку 170 тисяч. У четвертому скликанні він був помічником на громадських засадах нардепа Віктора Балоги. Плюс, раніше дружини нардепів Василя Петьовки, Івана та Павла Балог отримували доходи від Попп за продаж корпоративних прав у компаніях. 

Ще 168 400 (двома платежами) перерахував Станіслав Губаль. Це – син депутата від “Слуги народу” і секретаря Хустської міської ради Василя Губаля. З 2015 по 2020 Губаль-старший був депутатом Закарпатської обласної ради від “Єдиного центру” Балоги. Раніше Василь Губаль очолював облдержадміністрацію.

Василь Данилець для нас залишився “темною конячкою”. Чоловік поповнив партійну касу осередку на 160 тисяч. Якогось “політичного зв’язку” нам знайти не вдалося, чоловік є ФОПом, займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах. 

126 500 гривень вніс Артур Івашко, який нині є депутатом Виноградівської міської ради від “Слуги народу”. 

Депутат Берегівської міської ради Володимир Маргітич перерахував 85 тисяч. Ну і в цій же раді мандат від “Слуг” отримав його син.

Трохи більше 80 тисяч гривень вніс на рахунок осередку Володимир Закурений. Раніше він був обранцем Закарпатської обласної ради від партії “Регіонів” (2010-2015 роки). 

Ще 70 тисяч гривень перерахувала Марія Суботовська дружина депутата Закарпатської обласної ради Володимира Суботовського. 

Ну і ще один платіж – на 18 тисяч гривень – зробив обранець Оноківської об’єднаної територіальної громади Євген Лейба. 

Прихистити “Слуг”

Закарпатський обласний осередок “Слуги народу” створили 17 липня минулого року. З цього дня партія почала орендувати для партійних потреб 65 квадратів на Православній набережній. Це якщо офіційно, відповідно до інформації зі звіту. А от в реальності оселилися тут прихильники Зеленського на рік раніше – ще під час президентської кампанії, про що вказано на сайті. 

Власницею приміщення є Ганна Шимон із Хустського району. Жінка є односельчанкою колишнього першого заступника прокурора Закарпаття, а нині заступника міського голови Ужгорода Івана Шимона (можна припустити, що вони родичі, але доказів цьому немає). Користування офісом разом з комунальними послугами у третьому кварталі минулого року обійшлося осередку у майже 90 тисяч гривень. Місячна оренда – 35 тисяч гривень. Кошти платили на рахунок ФОПа Михайла Шимона. 

Про ще про один офіс у Хусті “Слуги” звітували минулоріч. Йдеться про 140,4 квадратних метрів на вулиці Духновича. Вереснева оренда з комунальними послугами за звітом обійшлася  у 12,5 тисяч гривень. Власник приміщення – компанія “Партнер”, засновницею якої є Марина Петьовка – дружина нардепа Василя Петьовки. У Верховну Раду 9 скликання Петьовка пройшов як самовисуванець, зараз є членом депутатської групи “Довіра”. Раніше Василь Петьовка представляв партію “Єдиний центр” Віктора Балоги. 

Власне, все це дуже легко пояснюється тим, що Петьовка і Балога – двоюрідні брати

 Підсумовуючи, хочеться сказати про те, що “Слуга народу” помітно еволюціонує в плані залучення коштів. Ну, хоча б тому, що цього разу серед донорів принаймні Закарпатського осередку відсутні відверто “фейкові” внескодавці на кшталт хінкальника чи продавчині білизни. Втім, є великі питання щодо можливого впливу окремих великих і – що важливо – давніх регіональних бізнесово-політичних груп на осередки президентської партії через фінансування, спонсорські внески чи інші блага.

Мар’яна Сич

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.