Новини

Бахматюка зобов’язали виплатити депозит вкладнику VAB

FacebookTwitterTelegram

Апеляційний суд Києва, розглядаючи справу №761 / 3002/15-ц, зобов'язав власників банку - і Олега Бахматюка особисто - повернути вкладнику суму депозиту, що перевищує 200 тис. грн., які людина отримала у вигляді компенсації від Фонду гарантування вкладів. Вкладник розміщував в VAB Банку депозит в розмірі 51,2 тис. Євро за 9,5% річних.

Апеляційний суд Києва, розглядаючи справу №761 / 3002/15-ц, зобов’язав власників банку – і Олега Бахматюка особисто – повернути вкладнику суму депозиту, що перевищує 200 тис. грн., які людина отримала у вигляді компенсації від Фонду гарантування вкладів. Вкладник розміщував в VAB Банку депозит в розмірі 51,2 тис. Євро за 9,5% річних. Повідомляє UBR.

“Апеляційний суд Києва ухвалив законне і обґрунтоване рішення про стягнення збитків, пов’язаних з неповерненням суми, що перевищує виплачену Фондом гарантування вкладів, безпосередньо з власників істотної участі в банку. А саме з Олега Бахматюка і компанії “Квікком Лімітед”. Дана норма прямо передбачена в ст. 58 закону “Про банки і банківську діяльність”. При цьому, безпосередньо вина власників істотної участі вказана в постанові Нацбанку, якою банк був віднесений до категорії неплатоспроможних. Таким чином акціонери банків причетні до їх банкрутства зобов’язані відшкодовувати вкладникам збитки в розмірі суми перевищує сум повернуту Фондом гарантування вкладів. Варто відзначити, що це можуть зробити не тільки фізичні, але і юридичні особи “, – зазначив у розмові з UBR.ua старший партнер адвокатської компанії” Кравець і партнери “Ростислав Кравець, приймати участь в судовому спорі.

Рішення Київського суду може бути оскаржене в судах вищої інстанції. Проте юристи запевняють, що був створений потужний прецедент, яким потерпілим вкладникам варто скористатися.

“Не сумніваюся, що акціонери VAB Банку будуть оскаржувати цю постанову, і що ми скоро дізнаємося про подання касації. Рішення точно виллється в тисячі подібних позовів не тільки на адресу власників цього банку, але і багатьох інших неплатоспроможних структур , кількість яких перевалила за 70 “, – запевнив UBR.ua керуючий партнер ЮФ “Можаєв і партнери” Михайло Можаєв.

До сих пір суди найчастіше навіть не брали від вкладників позовні заяви, в яких йшлося про стягнення шкоди безпосередньо з акціонерів неплатоспроможних банків. Тих, хто втратив в таких фінустанови більше 200 тис. Грн. відправляли до Фонду гарантування вкладів фізосіб, в загальну чергу кредиторів – чекати поки ФГВФО розпродасть залишився від банку-банкрута майна і розділить між постраждалими отримані кошти.

“Але після рішення Апеляційного суду Києва я б рекомендував вкладникам намагатися подавати позови і відстоювати свої права. Навіть незважаючи на те, що ст. 58 банківського закону, на якій побудовано дану справу, досить складно доводиться – потрібно переконати суд в тому, що саме дії або бездіяльність акціонерів призвели банк до неплатоспроможності. Але намагатися вимагати компенсації депозитів у акціонерів – варто “, – підкреслив Можаєв. І зауважив при цьому, що значно вищі шанси на стягнення грошей з акціонерів будуть після того, коли відповідні постанови з’являться у Вищому спеціалізованому суді, і, головне, – Верховному суді України. 

Нагадаємо, що журналісти “Наших грошей” розповідали про схеми виводу коштів із банків Бахматюка. Так, наприклад, VAB банк збирав в населення гроші на депозити, кредитами роздавав їх фірмам, пов’язаним із власником і керівництвом банку. Фірми гроші так і не повернули, тож банк зрештою “ліг”. Сьогодні борги за такими кредитами Фонд намагається вибити через суд. І загалом ми таких судів нарахували на 3,29 мільярди.

Судиться Фонд без ентузіазму. Більшу частину справ ФГВ виграє в першій інстанції, однак всі вони на оскарженні. Деякі справи “зливають” вже на самому початку – Фонд не приносить до суду необхідні документи. Так, суд зі «Стар-Майстером» буксує через те, що позивач не приніс оригінали кредитного договору з додатками і договорами про зміни. Їх вилучало СБУ, повернуло, однак хто в банку прийняв договори – невідомо, ведуть службове розслідування.

У самому банку коментувати суди відмовилися. Директор Фонду гарантування вкладів про них також говорити не хоче, каже що не в курсі окремих судів окремих банків. І крутить стрілки на правоохоронців: «Вони (документи) не в Фонд повертаються, вони виймаються з банку і повертаються у банк, і я хоч унапревеликий жаль сказати, що далеко не завжди вони повертаються. В цілому і пропадають вони не в банках, а в тих органах, котрі роблять виїмки, а потім забувать їх повернути. То вони переїжджають, то в них реорганізація, то у них ще щось…»

Ще одна така схема працювала через банк «Фінансова ініціатива», який у червні 2015 р. отримав статус неплатоспроможної. Офіційно Нацбанк говорив: навіть попри докапіталізацію стабілізувати ситуацію в банку не вдалося, він не повертав рефінансові кредити самому НБУ (а їх за 2014-2015 р.р. банк набрав 8,36 млрд грн.), а клієнти банку почали скаржитися, що їм не віддають гроші. Визначити, кому нароздавав кредитів цей банк – теж нескладно. В майновому реєстрі, ми знайшли низку кредитів на сотні мільйонів – виданих «Фінансовою ініціативою» Бахматюка фірмам, пов’язаним із Бахматюком.

Детальніше про це читайте у матеріалі Лесі Іванової.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

   Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

   Новини

   У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

   За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

   Ми вплинули

   Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

   У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.