Аваков відмовляється відібрати вертольоти МВС у бізнесменів, щоб передати їх Нацгвардії

Міністерство внутрішніх справ не збирається повертати гвинтокрили МВС, що перебувають […]
Міністерство внутрішніх справ не збирається повертати гвинтокрили МВС, що перебувають в оренді ПрАТ «Українські вертольоти». Деталі з’ясовувала Аліса Юрченко.
Йдеться про 12 вертольотів. З них 4 борти орендовані компанією напряму у військової частини 2269, підпорядкованої Внутрішнім військам МВС, ще 8 – у міліцейського держпідприємства «Хорів-Авіа».
Як з’ясували журналісти, жодних перешкод для повернення цих вертольотів Нацгвардії немає. «З Національною гвардією все чітко. В країні – особливий період. Якщо Командувач пише нам листа: «Поверніть вертольоти», ми під козирок, і вертольоти повертаються. Командування Національної гвардії не пише таких листів», – пояснив Олександр Босов, гендиректор ПрАТ «Українські вертольоти».
Прокуратура навіть ініціювала судовий процес повернення вертольотів, орендованих компанією «Українські вертольоти». Але на засіданнях суду представники МВС не підтримують позови прокуратури і заявляють про відсутність вимоги повертати гвинтокрили. Журналісти програми «Наші гроші» відвідали судове засідання та переконалися: позови в інтересах МВС прокуратура програє через позицію МВС.
Загалом парк компанії «Українські вертольоти» налічує 28 бортів. Окрім 12 вертольотів МВС, ще 16 орендовані у Збройних сил України (військова частина А0105). Міністерство оборони свою техніку забрати в компанії намагається. «Так, командувач Сухопутних Військ написав нам листа: повернути, – визнає Григорій Кривошия, перший заступник гендиректора ПрАТ «Українські вертольоти». – Ми аргументовано пояснюємо, що ми готові повернути, жодних питань немає, повертаємо, будь ласка. Але ж ви дайте і нам не те, що захиститися, але довести перед ООН, з якою ми співпрацюємо, що існують справді правові підстави для цього моменту».
Борти, орендовані компанією «Українські вертольоти», працюють в місіях ООН. Договір про оренду гвинтокрилів Міноборони, так само, як і договір щодо вертольотів МВС, містить пункт про форс-мажорні обставини. Відповідно до нього, у разі особливого періоду в державі компанія мусить повернути техніку власникам. Але в контракті з Міноборони, на відміну від контракту з МВС, особливий період трактується як «бойові дії за участю Збройних Сил України». На думку представників компанії «Українські вертольоти», оскільки в країні не оголошено військовий стан, а проводиться антитерористична операція, Міноборони не має юридичних підстав повертати свої вертольоти. Окрім того, за оцінками компанії, такі дії в разі розриву контракту з ООН можуть спричинити штрафні санкції з боку ООН у розмірі $40 млн.
Нещодавно Міноборони виграло суд про те, щоб прибрати з контракту слова «за участю Збройних Сил України». У компанії не виключають подання апеляції.
«Українські вертольоти» – найбільша вертольота компанія України. Чистий прибуток компанії у 2012 році становив 9 млн грн, 2011-го – майже 6 млн. грн. Держава щомісяця отримує від «Українських вертольотів» 240 тис. грн орендної плати за кожен борт. Або 80 млн грн загалом за рік. За даними Агентства SMIDA, акціонерами компанії «Українські вертольоти» є дві фізичні особи. 39% акцій належить її гендиректорові Володимиру Ткаченку. – його дружині Олександрі Ткаченко. За інформацією програми «Наші гроші», з компанією пов’язують Віктора Медведчука та Сергія Тігіпка.
За матеріалами ZIK
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.