Новини

Арсенове військо. Вогнепальні дарунки Авакова прем’єрам, депутатам, суддям і прокурорам

1foto.png
FacebookTwitterTelegram

Протягом керівництва Арсена Авакова у Міністерстві внутрішніх справ нагородну зброю отримували депутати, прокурори, судді, два прем”єр-міністра та одна телеведуча, йдеться у розслідуванні Мар”яни Мотрунич для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”. Нагороджували цивільних не лише стандартними пістолетами Форт, а й штурмовими гвинтівками та просто зброєю “під замовлення”.

Протягом керівництва Арсена Авакова у Міністерстві внутрішніх справ нагородну зброю отримували депутати, прокурори, судді, два прем”єр-міністра та одна телеведуча, йдеться у розслідуванні Мар”яни Мотрунич для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”. Нагороджували цивільних не лише стандартними пістолетами Форт, а й штурмовими гвинтівками та просто зброєю “під замовлення”

.

За час свого керівництва Аваков вручив 2200 одиниць зброї. МВС щедро відзначало не тільки своїх зразкових співробітників, а й тих, хто не має до силового відомства жодного стосунку.

В МВС стверджують, що відзначають зброєю подвиги у АТО. Для всіх цивільних підстава нагороди: «за особливі заслуги в захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, зразкове виконання службового і громадянського обов’язку, виявлені при цьому честь і доблесть». Втім розмір заслуг, зразковість виконання обов”язку та наявність честі і доблесті – визначається міністром внутрішніх справ на його власний розсуд.

«Нагородну зброю я вручав і буду вручати, це повноваження Міністра і це добра справа», – наголосив міністр у інтерв”ю програмі.

В МВС для ілюстрації нагород пригадають два показові приклади нагородження цивільних. У 2014 році руфер Мустанг розмалював зірку в Москві. Цього року водій маршрутного автобусу Валерій Тімонін в Дніпрі намагався зупинити злочинця, котрий застрелив поліцейських. Обидва отримали нагородну зброю. Публічно і з висвітленням у ЗМІ.

Імена сотень інших героїв не називають, хоча вони мали б бути відкритими. «Це не державна нагорода, це почесна відзнака, фактично, це те саме, що подяка чи грамота» – пояснює Сергій Львович, юрист й інструктор із стрільби.

Три місяці та десятки запитів знадобились програмі “Наші гроші” щоб отримати принаймні частину імен нагороджених.

У перший рік на посаді Арсен Аваков нагороджував вищі щаблі. Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку дістався ізраїльський пістолет Jericho 941 FBL, його ще називають дитячим Desert Eagle. За рік Яценюку видали і серйознішу іграшку – кулемет Максим. А Міноборони на додачу відзначило прем’єра раритетним пістолетом-кулеметом Thompson зразка 1928 року.

Озброїли в Авакова і нинішнього прем’єра – Володимира Гройсмана. У 2014 році Володимир Гройсман отримує такий же пістолет як і в Яценюка – Jericho 941 FBL. А потім Аваков нагороджує Гройсмана штурмовою гвинтівкою Fort-221 з коліматорним прицілом Mepro 21. Це копія ізраїльського автомата «Тавор». Сам прем’єр говорить про своє озброєння лаконічно: «Ні, я зброю не ношу, але зброя в мене є. Я не використовую зброю в своїй діяльності».

 

Влітку Арсен Аваков не зазначаючи імен повідомив, що нагородив зброєю 97 депутатів. Отримані програмою “Наші гроші” накази розкривають частину імен: бютівець Валерій Головко та однопартієць Авакова Микола Княжицький з «Народного фронту» – отримали вітчизняні пістолети Fort 17-05. Ще один бютівець Олександр Дубовий – пістолет Glock 17. Радикалку Оксану Корчинську озброїли компактним американським пістолетом Kel-Tek PF-9.

Оксана Корчинська переконує, що сама не вибирала модель пістолета: “Я просила те, що я до сих пір діючий координатор Штабу АТО, кожен тиждень – другий після сесії я проводжу на фронті. Ця зброя із мною вже більше трьох тижнів, це єдиний мій самозахист, котрий в зоні АТО, я уже там майже 2 роки”.

Радник Авакова – Зорян Шкіряк – один з найвідоміших нагороджених. Він залюбки позує із нагородним Glock 26. На додачу МВС нагородило Шкіряка вітчизняним пістолетом Fort 17. А ще – автоматом. У жовтні 2014 року радник міністра внутрішніх справ зі стратегічного аналізу та прогнозування отримав АКС-74. Саме цю посаду займав Зорян Шкіряк у 2014 році. Та навіть проглянувши наказ про власну відзнаку Зорян Шкіряк заперечує наявність у нього автомату:«Це брєд, чесно. От Ви мені прислали, я подивлюся і розберуся, ну тому що це просто маячня»

У Київського міського голови Віталія Кличка – револьвер «Альфа». Про свої “особливі заслуги” Кличко навіть не пам”ятає: «Мене запросили на особисті заходи, чи я не пам’ятаю до якої дати, і вручили це. Питання, що я тримаюсь за це – ні. Нагородили – дуже добре».

Відзначили і секретаря Київської міськради Олексія Резнікова. Він отримав бразильський пістолет Taurus. Олексій Резніков, хоч і прихильник руху за легалізацію зброї, та не береться коментувати міністерську відзнаку: “Просто не все можна говорити сьогодні. Тому що люди, яких відзначають роблять якісь речі, про які не завжди публічно сьогодні в країні можна говорити».

Нагородження телеведучої 5-го каналу, дружини Міністра інформаційної політики Яни Конотоп  – у МВС навіть не відразу пригадали. Незважаючи на видатні заслуги, за якідружину кума Порошенко Аваков влітку 2014 року нагородив Glock 17.

Підстави нагородження Конотоп невідомі і її чоловику. Міністр інформаційної політики Юрій Стець нічого не може вдіяти із подарунками дружині: «Треба спитати в Авакова, це ж не я їй подарував».

Сам Аваков вважає, що телеведуча нагороджена за дії в зоні АТО разом із співробітниками МВС: “якщо є в неї нагородна зброя, пригадую, що ніби є, то вона робила нашу справу разом з оцими хлопцями, в тому числі в зоні антитерористичної операції за ці роки”.

Через рік після Авакова Конотоп отримала “жіночнішу” зброю від Міністерства оборони. Як з”ясувала програма «Слідство.інфо», Степан Полторак подарував Конотоп до Дня народження у 2015 році компактний пістолет ПСМ. Конотоп пояснила, що це для захисту родини.

Арсен Аваков не залишив поза увагою судову владу. Голова Вищого адміністративного суду країни Олександр Нечитайло задекларував мисливський карабін Blazer, німецький комбінований карабін Krieghoff і ще один – Sauer. Вартість такого арсеналу вища від річної суддівської зарплати. Завдяки МВС, Нечитайло озброєний і більш прихованим вогнепалом: компактним пістолетом Taurus. Суддя пов’язує таку відзнаку з власною безпекою: «Зрозуміло, що мені потрібно. Ви ж розумієте, яку посаду я займаю. Зрозуміло, що я його ношу, бо я себе повинен захистити. І я відмовився від державної охорони». Для надійнішого захисту у судді є ще пістолет Стєчкіна від Міністерства оборони.

Очільник Київського апеляційного суду Андрій Горяйнов також отримав від МВС Taurus за заслуги, які так і не зміг пояснити.

Голова Київського апеляційного господарського суду Олег Хрипун нагороджений Аваковим пістолетом Taurus. Сергій Могил – заступник голови Вищого госпсуду України отримав  Fort 17-05, але коментувати це категорично відмовився. Так само не захотів говорити про свій пістолет Марголіна суддя Конституційного суду України Сергій Сас. У скандального прокурора Києва Сергія Юлдашева пістолет Taurus PT 809 і револьвер Smith&Wesson SW1911. У не менш скандального голови Київської міської митниці Юрія Дворака – Taurus. Міністерство внутрішніх справ запевняє, що не купує зброю для нагородження. В наказах міністра прямо сказано – «виділити із складів». Однак із сучасної зброї на складах МВС може бути лінія пістолетів виробництва КНВО «Форт» і полімерний Jericho. Звідки беруться Smith&Wesson, Glock 17, Kel-Tec? В кількох наказах про нагородження зазначено: «прийняти до каси кошти як відшкодування витрат на закупівлю зазначеного майна». Простіше кажучи, МВС через нагородження легалізує зброю, яку купують самі нагороджені.

Речник МВС, Артем Шевченко, пояснює: «Людина хоче якийсь зразок зброї, який не є в даному разі в розпорядженні Міністерства внутрішніх справ, але вона за свої кошти готова придбати його. Таким чином він купує, фактично цей зразок зброї, заохочується ним за заслуги відповідно до обґрунтування зазначеного у клопотанні».

Повний перелік цивільних нагороджених МВС згідно копій наказів, що є у розпоряджені програми Наші гроші:

Наказом № 2683 о/с від 24.12.2014 нагороджено Андрія Білецького, народного депутата України, пістолетом Sig Sauer P 226 ЕЕ Е 2 калібру 9 мм.

Наказом № 2039 о/с від 8.10.2014 нагороджено Андрія Горяйнова, голову Київського апеляційного адміністративного суду, пістолетом Taurus PT 809 Е.

Наказом № 2586 о/с від 16.12.2014 нагороджено Олександра Голіченка керівника спортивного клубу «Зміна» Деснянського району м. Києва, пістолетом  Taurus PT24/7 G2C. Наказ підписав т.в.о. Міністра Сергій Чеботар.

Наказом № 1102 о/с від 19.06.2014 нагороджено Володимира Гройсмана, віце-прем’єр-міністра України, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, 5,56 мм штурмовою гвинтівкою «Форт-221», у комплекті з коліматорним прицілом МЕПРО 21.

Наказом № 1368 о/с від 22.07.2014 нагороджено Володимира Гройсмана, віце-прем’єр-міністра України, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, пістолетом Jericho 941 FBL калібру 9 мм.

Наказом № 1977 о/с від 30.09.2014 нагороджено В. Гузя, начальника Головного управління Державної міграційної служби в Харківській області, пістолетом  Taurus PT24/7 G2.

Наказом № 1990 о/с від 2.10.2014 нагороджено Юрія Дворака, начальника Київської міської митниці ДФС України, пістолетом Taurus PT 809 C калібру 9Х19 мм.

Наказом № 1927 о/с від 24.09.2014 нагороджено Івана Діденка, заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України, пістолетом «Beretta PX4 Storm FS» калібру 9Х19 мм.

Наказом № 651 о/с від 17.04.2014 нагороджено Олександра Дубового, народного депутата України, пістолетом Glock 17. Наказом № 2250 о/с від 28.10.2014 нагороджено Дутчака, президента холдингу «УПГ Груп» пістолетом Taurus PT 917.

Наказом № 2591 о/с від 16.12.2014 нагороджено Івана Ємця, директора Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, пістолетом «Форт 17-05» калібру 9 мм.  Підписав Наказ т.в.о. Міністра Сергій Чеботар.

Наказом № 2305 о/с від 4.11.2014 нагороджено Ігоря Єремеєва, народного депутата України, пістолетом Taurus PT 111 PRО, калібру 9 мм.

Наказом №781 о/с від 28.04.2015 нагороджено Карпушина Сергія Юрійовича, помічника народного депутата України, пістолетом Walter P99 AS.

Наказом № 617 о/с від 7.04.2015 нагороджено Ю. Касьянова, комерційного директора ТОВ «БРТ», засновника благодійного фонду «АРМІЯ СОС», автоматом «АКМС» калібру 7,62 мм.

Наказом № 2169 о/с від 22.10.2014 нагороджено С. Клименка, приватного підприємця, громадського діяча пістолетом Taurus PT 809.

Наказом № 1453 о/с від 31.07.2014 нагороджено Віталія Кличка, голову КМДА спортивним револьвером Alfa, model 3541, калібр 357 Magnum.

Наказом № 458 о/с від 31.03.2014 нагороджено Миколу Княжицького, народного депутата України, пістолетом «Форт 17-05» калібру 9 мм, у комплекті з футляром.

Наказом № 1206 о/с від 2.07.2014 нагороджено Яну Конотоп, журналістку Всеукраїнського каналу «5 канал», пістолетом  Glock 17 калібру 9 мм.

Наказом № 777 о/с від 28.04.2014 нагороджено Оксану Корчинську, народного депутата України, пістолетом Kel-Tek PF -9.

Наказом № 2044 о/с від 8.10.2014 нагороджено Сергія Могила, заступника голови Вищого господарського суду України, пістолетом «Форт 17-05» калібром 9 мм у комплекті з футляром.

Наказом № 2609 о/с від 17.12.2014 нагороджено Олексія Мочанова, журналіста, волонтера, пістолетом Sig Sauer P 226 калібру 9 мм.

Наказом № 2167 о/с від 22.10.2014 нарогоджено Олександра Нечитайла, голову Вищого адміністративного суду України, пістолетом Taurus PT 111 PRО, калібру 9 мм.

Наказом № 775 о/с від 28.04.2015 нагороджено Ніколаєнка Дмитра Володимировича,

директора з продажу групи «Метінвест», пістолетом Sig Sauer P 226 ALSO.

Наказом № 2251 о/с від 28.10.2014 нагороджено А. Памбухчяна, члена правління Київської вірменської громади, пістолетом Taurus PT 917.

Наказом № 2693 о/с від 24.12.2014 нагороджено О. Подоляка, генерального директора приватної агрофірми «Подоляка», пістолетом Sig Sauer P 226 EE E 2, калібру 9 мм.

Наказом № 2095 о/с від 14.10.2014 нагороджено Олексій Юрійовича Резнікова, заступника голови Київської міської державної адміністрації – секретаря, пістолетом Taurus PT 809 C.

Наказом №2168 о/с від 22.10.2014 нагороджено Рибака Сергія Миколайовича, приватного підприємця, громадського діяча, пістолетом Taurus PT 809 C, калібром 9Х19 мм.

Наказом №2803 о/с від  30.12.2014 нагороджено РостомянаВачагана Ониковича,

віце-президента Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Спілка вірмен України», пістолетом Glock 19. Наказ підписав т.в.о. Міністра Василь Паскал.

Наказом № 1087 о/с від  17. 06.2014 нагороджено Сергія Саса, суддю Конституційного суду України, пістолетом Марголіна (МЦМ) калібру 5,6 мм.

Наказом №342 о/с від 27.02.2015 нагороджено радника податкової служби 1-го рангу Сінгаєвського Ігоря Петровича,

начальника Головного управління ДФС в Одеській області, пістолетом CZ -75 SEP-01 Shadow калібру 9 мм. З квітня 2013 до травня 2014 – Ігор Сінгаєвський очолював Управління Міндоходів у Волинській області.

Наказом №753 о/с від 30.04.2014 нагороджено Турчинова Олександра Валентиновича,

виконуючого обов’язки Президента України, спортивним револьвером Alfa, model 3541, калібр 357 Magnum. У Наказі сказано: «прийняти до каси кошти як відшкодування витрат на закупівлю зазначеного майна».

Наказом № 2044 о/с від 8.10.2014 нагороджено Олега Олексійовича Хрипуна, голову Київського апеляційного господарського суду, пістолетом Taurus PT 809 C.

Наказом № 2684 о/с від 24.12. 2014 нагороджено Сергія Олексійовича Юлдашева,

прокурора міста Києва, Smith & Wesson SW 1911 калібру 45 ACP мм.

Наказом № 2028 о/с від 7.10.2014 нагороджено Сергія Олексійовича Юлдашева, прокурора міста Києва, пістолетом Taurus PT24/7 G2.

Наказ № 1369 о/с від 22.07.2014 нагороджено Арсенія Яценюка, Прем’єр-міністра України, пістолетом  Jericho 941 FBL калібру 9 мм.

Наказом № 2113 о/с від 15.10.2014 нагороджено радника Міністра Департаменту забезпечення діяльності Міністра, стратегічного аналізу та прогнозування МВС України, автоматом АКС-74.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.