Антимонопольний комітет оштрафував «прокладки» Яценка на 14 млн грн

Антимонопольний комітет наклав 13,99 млн грн штрафу на чотирьох операторів електронних майданчиків, що виконують посередницькі функції на доступі до Єдиної бази звітів про оцінку майна. Цю схему минулого року викрили журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Про штраф повідомила державна уповноважена Комітету Агія Загребельська, яка очолювала розслідування.
Факт антиконкурентних узгоджених дій у Комітеті підтвердили наступним:
-
Компанії представляли спільні контактні особи;
-
Ріст цін на послуги майданчиків відбувався синхронно (з 390 до 510 грн упродовж кількох місяців роботи);
-
Фірми використовували спільні IP-адреси у відносинах з банком;
-
«Про закупівлі» та «Акцепт онлайн» отримали атестати відповідності в один день за послідовними номерами тощо.
Нагадаємо, минулого року журналісти програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом» опублікували розслідування «Націнка на Яценка» про нову схему викачування фірмами-«прокладками» грошей з кишень громадян при оформленні оцінки та продажу нерухомості, вірогідним автором котрої називають народного ��епутата Антона Яценка. За цим розслідуванням АМКУ перевіряв, чи законно Фонд держмайна закрив доступ до реєстру оцінки майна та вмостив туди аж чотири «прокладки». Користувачі мали оплачувати просто доступ до цього реєстру. Щоденно ці оператори викачували близько 1 млн грн з громадян, крім того вони позбавляли споживачів можливості вибирати кращі цінові пропозиції між кількома продавцями.
Як встановили в АМКУ, за підсумками неповного 2018 року на послугах опосередкованого доступу до Бази майданчики отримали від споживачів 183 млн грн, з яких чверть суми одразу спрямували на виплату дивідендів та надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги «певним особам». Всі чотири компанії, як виявилось мають один програмний код і пов’язані з оточенням нардепа Антона Яценка, відомого як «хрещений батько» Тендерної Палати.
За результатами розслідування, компанії-оператори майданчиків отримали такі штрафи:
-
ПП «Ві Ай Пі Департамент» («Оцінка онлайн») – 10,33 млн грн;
-
ТОВ «Акцепт онлайн» («Експрес оцінка») – 0,340 млн грн;
-
ТОВ «Про закупівлі» («Професійна оцінка») – 1,32 млн грн;
-
ПП «Інформаційно-консалтинговий центр АСБОУ» («Реєстр оцінки») – 1,99 млн грн.
Крім того, якщо у АМКУ доведуть, що ці прокладки ділили покупців, то зможуть відкрити справу проти цього.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.