Важливо
Новини

Аналізи води з бутлів, крану та криниці: результати експерименту

FacebookTwitterTelegram
Редакція Bihus.Info замовила й оплатила результати аналізу питної води 8 зразків: з київського водопроводу, з криниці під Києвом та шести виробників бутильованої води. Публікуємо результати.

Аналізи проводились за двома напрямками: чистота (наявність патогенних мікроорганізмів) і корисність (вміст мінералів). Нормативи затверджує МОЗ.

З хорошого – кишкових паличок (E. coli) нема у жодному з восьми зразків.

Ще низки небезпечних збудників, які шукала лабораторія (коліформи, ентерококи, Pseudomonas aeruginosa), не виявлено у бутильованій воді і зразку з крану. 

А от у воді з колодязя виявлені коліформи. Простіше кажучи, це фекальне забруднення. Експерти радять не вживати таку воду у сирому вигляді.

Кринична вода набрана в колодязі під Києвом (м. Васильків).

Вода з криниці Аналіз

Водопровідна вода набрана в центральній частині Києва (за вимогами лабораторії – після обробки крану спиртом і злиття, в спеціальну ємність). 

Результати цього зразка виявились в межах нормативів – і за параметрами мікробіології, і за оптимальним вмістом мінералів.

Водопровідна вода

Однак опитані експерти все одно не радять пити воду з крану – через хлорування і можливий вміст ціанобактерій. 

“Не можна говорити, що вода, яка тече з наших кранів, абсолютно не шкідлива або ж навіть корисна, вважає експертка з якості води Наталія Кравець. – Дніпро цвіте. Зацвітає він синьо-зеленими водоростями, ціанобактеріями. Вони виділяють ціанотоксини. Ціанобактерії є небезпечними. Проте на сьогодні в Україні та навіть у світі не існує стандартизованих аналітичних методик, які б дозволили визначати ціанобактерії у воді”. 

Нагадаємо, “Київводоканал” стверджує, що його вода – краща за бутильовану.

Зразки бутильованої води надані глядачами редакції під пломбами. У результатах аналізів вони зашифровані під номерами, оскільки лабораторія не знала, воду якого виробника аналізує.

Загальне мікробне число виявилось вище норми майже в усіх зразках бутильованої води. Експерти не радять пити воду з перевищенням мікробного числа в сирому вигляді.

“Це може бути небезпечно для маленьких дітей та людей похилого віку, для людей, які мають знижений імунітет з якихось причин. Можливі прояви з боку шлунково-кишкового тракту,” – коментує Світлана Желтова, завідувачка мікробіологічного відділу лабораторії.

Показники вмісту корисних мінералів в усіх бутильованих зразках – нижче оптимальних.

Зразок 1. AQUA PRO

Аква про

Зразок 2. “Новобориспільська”

Новобориспільська

 

Зразок 3. “Краплина”

Краплина

Зразок 4. “Чиста вода”

Чиста вода

 

Зразок 5. “Аляска”

Аляска

 

Зразок 6. “Хвиля здоров’я”

Хвиля

Коментарі експертів та виробників дивіться у відеоматеріалі.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.