Важливо
Новини

Аналізи води з бутлів, крану та криниці: результати експерименту

FacebookTwitterTelegram
Редакція Bihus.Info замовила й оплатила результати аналізу питної води 8 зразків: з київського водопроводу, з криниці під Києвом та шести виробників бутильованої води. Публікуємо результати.

Аналізи проводились за двома напрямками: чистота (наявність патогенних мікроорганізмів) і корисність (вміст мінералів). Нормативи затверджує МОЗ.

З хорошого – кишкових паличок (E. coli) нема у жодному з восьми зразків.

Ще низки небезпечних збудників, які шукала лабораторія (коліформи, ентерококи, Pseudomonas aeruginosa), не виявлено у бутильованій воді і зразку з крану. 

А от у воді з колодязя виявлені коліформи. Простіше кажучи, це фекальне забруднення. Експерти радять не вживати таку воду у сирому вигляді.

Кринична вода набрана в колодязі під Києвом (м. Васильків).

Вода з криниці Аналіз

Водопровідна вода набрана в центральній частині Києва (за вимогами лабораторії – після обробки крану спиртом і злиття, в спеціальну ємність). 

Результати цього зразка виявились в межах нормативів – і за параметрами мікробіології, і за оптимальним вмістом мінералів.

Водопровідна вода

Однак опитані експерти все одно не радять пити воду з крану – через хлорування і можливий вміст ціанобактерій. 

“Не можна говорити, що вода, яка тече з наших кранів, абсолютно не шкідлива або ж навіть корисна, вважає експертка з якості води Наталія Кравець. – Дніпро цвіте. Зацвітає він синьо-зеленими водоростями, ціанобактеріями. Вони виділяють ціанотоксини. Ціанобактерії є небезпечними. Проте на сьогодні в Україні та навіть у світі не існує стандартизованих аналітичних методик, які б дозволили визначати ціанобактерії у воді”. 

Нагадаємо, “Київводоканал” стверджує, що його вода – краща за бутильовану.

Зразки бутильованої води надані глядачами редакції під пломбами. У результатах аналізів вони зашифровані під номерами, оскільки лабораторія не знала, воду якого виробника аналізує.

Загальне мікробне число виявилось вище норми майже в усіх зразках бутильованої води. Експерти не радять пити воду з перевищенням мікробного числа в сирому вигляді.

“Це може бути небезпечно для маленьких дітей та людей похилого віку, для людей, які мають знижений імунітет з якихось причин. Можливі прояви з боку шлунково-кишкового тракту,” – коментує Світлана Желтова, завідувачка мікробіологічного відділу лабораторії.

Показники вмісту корисних мінералів в усіх бутильованих зразках – нижче оптимальних.

Зразок 1. AQUA PRO

Аква про

Зразок 2. “Новобориспільська”

Новобориспільська

 

Зразок 3. “Краплина”

Краплина

Зразок 4. “Чиста вода”

Чиста вода

 

Зразок 5. “Аляска”

Аляска

 

Зразок 6. “Хвиля здоров’я”

Хвиля

Коментарі експертів та виробників дивіться у відеоматеріалі.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “Слугу народу” у 2020-му на мільйони фінансували продавець з ринку, кандидат від Порошенка і бухгалтерки з “хрущовок”

   Журналісти Bihus.Info проаналізували фінансовий звіт політичної партії “Слуга народу” за 3 квартал 2020-го, який нещодавно було оприлюднено на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Аналіз показав, що партію на мільйони гривень фінансували люди, які про це або не знали, або найімовірніше не мали змоги вносити настільки великі суми на партійний рахунок. 

   Новини

   СБУ оголосила підозру Медведчуку за вугільним епізодом з плівок Bihus.Info

   Спецслужба висунула нову підозру Медведчуку за епізодом про зрив поставок вугілля з Південно-Африканської Республіки та організацію закупівлі палива на окупованих територіях України. Про ці події йшлося у третій частині т.зв. “прослушки Медведчука”, опублікованій Bihus.Info.

   Новини

   У Харкові ПЛР-лабораторія від благодійників простоювала, поки на тестах заробляло оточення Терехова

   У розпал пандемії коронавірусу, коли по всій країні не вистачало лабораторій для аналізу ПЛР-тестів,  у Харкові новеньке обладнання від благодійників порошилося на складі. Замість обіцяної мером комунальної лабораторії - тестування замовляли приватним. А потім обладнання взагалі віддали приватникам в оренду за символічну плату.