Важливо
Новини

Аналізи води з бутлів, крану та криниці: результати експерименту

FacebookTwitterTelegram
Редакція Bihus.Info замовила й оплатила результати аналізу питної води 8 зразків: з київського водопроводу, з криниці під Києвом та шести виробників бутильованої води. Публікуємо результати.

Аналізи проводились за двома напрямками: чистота (наявність патогенних мікроорганізмів) і корисність (вміст мінералів). Нормативи затверджує МОЗ.

З хорошого – кишкових паличок (E. coli) нема у жодному з восьми зразків.

Ще низки небезпечних збудників, які шукала лабораторія (коліформи, ентерококи, Pseudomonas aeruginosa), не виявлено у бутильованій воді і зразку з крану. 

А от у воді з колодязя виявлені коліформи. Простіше кажучи, це фекальне забруднення. Експерти радять не вживати таку воду у сирому вигляді.

Кринична вода набрана в колодязі під Києвом (м. Васильків).

Вода з криниці Аналіз

Водопровідна вода набрана в центральній частині Києва (за вимогами лабораторії – після обробки крану спиртом і злиття, в спеціальну ємність). 

Результати цього зразка виявились в межах нормативів – і за параметрами мікробіології, і за оптимальним вмістом мінералів.

Водопровідна вода

Однак опитані експерти все одно не радять пити воду з крану – через хлорування і можливий вміст ціанобактерій. 

“Не можна говорити, що вода, яка тече з наших кранів, абсолютно не шкідлива або ж навіть корисна, вважає експертка з якості води Наталія Кравець. – Дніпро цвіте. Зацвітає він синьо-зеленими водоростями, ціанобактеріями. Вони виділяють ціанотоксини. Ціанобактерії є небезпечними. Проте на сьогодні в Україні та навіть у світі не існує стандартизованих аналітичних методик, які б дозволили визначати ціанобактерії у воді”. 

Нагадаємо, “Київводоканал” стверджує, що його вода – краща за бутильовану.

Зразки бутильованої води надані глядачами редакції під пломбами. У результатах аналізів вони зашифровані під номерами, оскільки лабораторія не знала, воду якого виробника аналізує.

Загальне мікробне число виявилось вище норми майже в усіх зразках бутильованої води. Експерти не радять пити воду з перевищенням мікробного числа в сирому вигляді.

“Це може бути небезпечно для маленьких дітей та людей похилого віку, для людей, які мають знижений імунітет з якихось причин. Можливі прояви з боку шлунково-кишкового тракту,” – коментує Світлана Желтова, завідувачка мікробіологічного відділу лабораторії.

Показники вмісту корисних мінералів в усіх бутильованих зразках – нижче оптимальних.

Зразок 1. AQUA PRO

Аква про

Зразок 2. “Новобориспільська”

Новобориспільська

 

Зразок 3. “Краплина”

Краплина

Зразок 4. “Чиста вода”

Чиста вода

 

Зразок 5. “Аляска”

Аляска

 

Зразок 6. “Хвиля здоров’я”

Хвиля

Коментарі експертів та виробників дивіться у відеоматеріалі.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Партійні офіси в районах: зареєстровані, але не існують. І навпаки

   Перед виборами більшість партій мають свій штаб: щоб потенційний виборець міг прийти, познайомитися з кандидатами, поділитися проблемами громади тощо. Але після виборів такі штаби часто зникають. Зрештою, як каже аналітик з партійних фінансів руху “Чесно” Ігор Фещенко, закон не зобов’язує партії мати місцеві, обласні чи навіть центральні офіси: “Це виключно питання їхнього бажання та спроможності”.

   Новини

   Бюджетники і кандидати: хто донатив мерській «Пропозиції» у Кропивницькому

   “Пропозицію” медіа зі старту охрестили “партією мерів”, адже політсилу влітку 2020-го презентували мери одразу шістьох міст - Дніпра, Каховки, Миколаєва, Чернівців, Житомира та Кропивницького. Партію створювали під місцеві вибори, а основним її посилом була необхідність передати більше повноважень з центру в регіони. 

   Новини

   Близькі до партії: хто “донатить” запорізькому “ОПЗЖ” 

   “Опозиційна платформа - За життя” попри свою відверто проросійську риторику продовжує триматися на верхніх сходинках електоральних рейтингів. Політсила має значну і доволі стабільну підтримку, плюс - колосальні фінансові вливання. Лише у 2019-му каса “ОПЗЖ” поповнилася на понад 108 мільйонів гривень за рахунок пожертв від фізичних та юридичних осіб.