Важливо
Новини

Ахметову в розпал “війни з ОП” готують подарунок: додаткові 2 млрд грн на рік за електроенергію, – Bihus.Info

FacebookTwitterTelegram

Нацкомісія, що регулює енергосферу (НКРЕКП), планує підвищити максимальні ціни на електроенергію в “Бурштинському енергоострові”. Проект рішення з’явився після прохання “ДТЕК Західенерго” Ріната Ахметова. Це може принести компанії олігарха додатково понад 2 млрд грн на рік. Рішення планують ухвалити в п’ятницю, 24 грудня.

НКРЕКП опублікувала проект рішення про підвищення граничних цін на електрику в так званому “Бурштинському енергоострові”. Їх планують підняти з 2,5 грн за кВт-год до 3 грн вдень, і з 1,5 грн до 1,65 вночі. Тобто на 50 копійок за кВт-год вдень та на 15 копійок вночі.

“Бурштинський енергоострів” – це енергетична зона в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей, відокремлена від решти енергосистеми України. Близько 90% електроенергії тут виробляє ПАТ “ДТЕК Західенерго”. За даними НКРЕКП, в Бурштинській енергетичній зоні на рік споживається близько 6 млн МВт-год на рік.

Якщо Нацкомісія таки прийме це рішення, а “ДТЕК Західенерго” продаватиме електроенергію за максимальними цінами, це принесе компанії понад 2 млрд грн на рік. Сума враховує коефіцієнти нічного і денного споживання електроенергії: вночі споживається близько третини загального обсягу.

Ці додаткові гроші заплатять мешканці Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей.

Появі цього проекту рішення НКРЕКП передувала низка подій.

31 листопада 2021 року до Нацкомісії, РНБО та Міністерства енергетики надійшов лист від “ДТЕК Західенерго”. Серед прохань компанії – вирівнювання цін в зоні “Бурштинський енергоострів” до рівня загальноукраїнських: 2 грн за кВт-год вночі, і 4 грн за кВт-год вдень. Лист є в розпорядженні редакції Bihus.Info, публікуємо другий аркуш.


За даними джерел Bihus.Info, надалі усні прохання врахувати лист компанії надійшли до НКРЕКП від представників Офісу президента та Кабінету міністрів.

Ще раніше, 27 вересня 2021 року міністр енергетики України Герман Галущенко підписав протокол засідання Антикризового штабу. Один з пунктів документу – рекомендувати НКРЕКП вирівняти граничні ціни, так звані прайскепи, в обох торгових зонах – “Бурштинській” і ОЕС України. Цей документ також є у розпорядженні Bihus.Info.

Протокол засідання Антикризового штабу

Після цього, у жовтні, тарифна комісія вже піднімала цінові обмеження в межах “Бурштинського енергоострову” (до 2,5 грн за кВт-год вдень і 1,5 грн вночі, які діють зараз). Але не “вирівняла” їх, бо в ОЕС України прайскепи вищі: 4 грн за кВт-год вдень і 2 грн за кВт-год вночі.

Варто додати, що 19 листопада журналісти “Радіо Свобода” зафіксували зустріч міністра енергетики Германа Галущенка та генерального директора холдингу “ДТЕК” Максима Тімченка.

Цікаво, що всі підвищення максимальної межі цін на електроенергію в ОЕС та на “Бурштинському енергоострові” стались вже після призначення Германа Галущенка міністром. Хоча вимагали цих підвищень у компанії олігарха і раніше. У своїх розслідуваннях Bihus.Info раніше розповідали, що за допомогою лояльних парламентарів і представників Кабміну, в Ахметова тиснули на НКРЕКП регулярно з літа 2020 року.

Також нагадаємо, що восени 2021 року Україні кілька разів довелося звертатись за аварійною допомогою з термінового відпуску електроенергії до Словаччини та Білорусі.

Держорган, який відповідає за безпеку електромереж, компанія “Укренерго” заявила, що допомога знадобилась через аварії на ТЕС ДТЕК, зокрема і “Бурштинській ТЕС”. “Укренерго” також попросили інспекцію перевірити обладнання компанії. В “ДТЕК” звинувачення заперечували.

Також відомо, що наразі більшість українських ТЕС (державні і приватні) не мають достатнього запасу вугілля на своїх складах. Найбільшою кількістю ТЕС в Україні володіє “ДТЕК” Ріната Ахметова.

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Ми вплинули

   Лебедина пісня: перед ліквідацією ОАСК “роздав” мільйони суддям, люстрованим та екс-заступнику Генпрокурора

   За час воєнного стану Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв низку рішень про багатомільйонні виплати посадовцям, поновлення люстрованих та майже мільйонну виплату “судді Майдану”, а також скасував санкції щодо підприємства з “російським слідом”. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для Bihus.Info.