Новини

Адамовський визнав причетність до мільярдів паливних тендерів, Грановський – пручається

FacebookTwitterTelegram

Бізнесмен Андрій Адамовський визнав, що фінансує фірму ТОВ «Трейд Коммодіті» (ТК), а народний депутат Олександр Грановський свою причетність спростовує, хоча закредитований в пов’язаному з Адамовським та ТК банку, йдеться у сюжеті Лесі Іванової «Непалівний чемпіон» для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Андрій Адамовський у коментарі програмі зазначив, що справді має стосунок до ТК – у фірмі обертаються його гроші, однак наголосив, що власником це його не робить:  «Я не акціонер компанії «ТК». З компанією «ТК» у мене фінансові стосунки , я надаю їй фінансові послуги – кредитую, фінансую. Інколи. Більш нічого». Яким саме чином і через які компанії бізнесмен фінансує тендерного чемпіона, Адамовський розповідати не захотів, зіславшись на комерційну таємницю. 

Формально одноосібним власником і керівником ТОВ «Трейд Коммодіті», котра за останні два роки виграла паливних тендерів на 7,11 млрд грн., є Вадим Майко з Кам’янського (колишній Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області. Він мешкає у звичайному багатоквартирному будинку в Кам’янському і не має машини. 

Вадим Майко в коментарі «Нашим Грошам» заявив, що з Адамовським навіть не знайомий.

Нагадаємо, на початку лютого нардеп Сергій Лещенко заявив, что за «ТК» стоїть Андрій Адамовський, наголосивши при цьому, що Адамовський є партнером нардепа Олександра Грановського, котрого вважають «смотрящим» за правоохоронними органами від президента.

Пізніше було опубліковане інтерв’ю директора Деравного резерву Вадима Мосійчука виданню OilNews, в котрому останній заявив, що коли у Держрезерву виник конфлікт із «ТК» щодо постачання палива, то до нього на переговори приходив саме Адамовський. «Наші Гроші» уточнили у Мосійчука – в якості кого представлявся Адамовський? «Представлявся він фактично власником цієї компанії, розповів Мосійчук. –  Коли ми сіли за стіл переговорів  ми вияснили і з його слів зрозуміло було, що він фактично і є кінцевим власником».

Що ж до Олександра Грановського, то він запевняє, що не має стосунку ні до «ТК», ні до Адамовського: «До 2014р. я мав ділові стосунки з Андрієм Адамовським. Нічого на сьогоднішній день, починаючи з того року, мене з ним не пов’язує. Я був здивований більше інших, мабуть, коли дізнався, що моє прізвище звучить в контексті Адамовського і якихось його бізнес інтересів. Для мене цієї теми не існує, мені навіть нецікаво».

Разом з тим, згідно з даними майнового реєстру на початку 2016 р. «ТК» оформило великий кредит у близькому до Адамовского банку «Південний». Фірма позичила  7,5 млн дол. та 81 млн грн., тобто загалом на понад чверть мільярда гривень.

Цей же банк з»явився у декларації Олександра Грановського: нардеп взяв кредит у 800 тис грн..

Сам Грановський пояснює, що це звичайна кредитна лінія для побутових потреб, а на обслуговування в «Південному» він перейшов через неприємності з попередніми  банками: «Абсолютно банальна побутова ситуація: до недавнього часу я обслуговувався в  «Юнікредиті»  та «ПриватБа��ку». «Юнікредит»  був викуплений групою «Альфа», російською групою, і я припинив стосунки з цим банком, а «Приват» став державним і я поки-що з чисто технічної побутової точки зору не розумію, як буде функціонувати цей банк. Тому я відкрив рахунок в «Південному». Один з небагатьох українських банків, котрі працюють стабільно».

Раніше банк «Південний» фігурував у конфлікті інвесторів ТРЦ «Sky Mall», участь у якому брали Андрій Адамовський та Олександр Грановський.

Нагадаємо, у 2006-му році естонський бізнесмен Хіллар Тедер розпочав будівництво торгівельного центру«Sky Mall» в Києві. У 2009-му через фінансову кризу Тедер вирішив залучити  спів-інвесторів у свою компанію «Arricano Real Estate PLC». Адамовський мав інвестувати 40 млн доларів, викупивши у «Arricano» половину корпоративних прав у головній фірмі проекту «Assofit Holdings Limited», а через півроку або конвертувати інвестицію в долю у самій «Arricano», або ж продати свою частку назад  Теддеру уже за 50 млн. 

Та у визначений час Адамовський не зробив ні те, ні інше, розповідає Тедер: «Коли настала осінь 2010-го року, ми йому пропонували – або конвертуватися в  «Arricano», або ми викупаємо його зі «Sky Mall». Він тоді сказав, що ці 50, що були в нас у договорах, йому мало, і просив … там різні цифри, 56 млн, 58 млн. Коли ми погодилися на одну вартість – він підняв ціну, коли ми на цю погодилися – він знову підняв ціну. Було видно, що він насправді домовлятися не хоче. Була ця схема схожа на такі звичайні українські рейдерські схеми».

Тедер звернувся до Лондонського суду і той визнав за ним право викупу відповідно до договору. Однак поки Тедер судився – майновий комплекс «Sky Mall» частково вивели у власність банку  «Південний» шляхом махінацій із кредитами.

Банк офіційно належав одеситу Юрію Родіну, але подейкували, що Адамовському був далеко не чужий. «Що я про це знаю, це тільки зі слів Родіна, що він колись купував цей банк у адамовського», – пригадує Тедер. – «Вони самі сказали, що це «технічне переоформлення» -що ми зайжди згодні вам «Sky Mall» продавати. Але не за нуль, як говорить судове рішення, а  передавати його за 70-50-80 млн , ну цифра плавала. І що цікаво, так це те, що після того, як оце все переоформлено було до Родіна – скажімо, в банк «Південний», де основний акціонер був Родін – ми з Родіним навіть зустрілися тут у Києві і він сказав, що це все «парковано» у нього, але, звісно, переговори вести треба з Адамовським».

Примітно, що директором компанії «Assofit Holdings Limited», через яку в «Sky Mall» інвестував Адамовський, був Олександр Грановський. Він очолював фірму з березня 2010р. по листопад 2014 р., тобто від заходу в проект Адамовського  і  упродовж всієї історії з відчуженням  «Sky Mall» в банк «Південний».

Разом з тим Андрій Адамовський переконує, що зв’язку з «Південним» він не має: «Мої компанії працюють з різними банками – в т.ч. і з  «Південним»,  (але – ред.) я не бенефіціарний власник і не маю стосунку до володіння «Південним» ніякого».

Грановський також запевняє, що особисто там ніколи раніше не обслуговувався, а з приводу ситуації з «Південним» і «SkyMall», то це була не його сфера діяльності в рамках проекту: «Я не був тією людиною, котра працювала з банком «Південний», ніколи, ніколо особисто не проводив ці переговори».

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.