Новини

Адамовський визнав причетність до мільярдів паливних тендерів, Грановський – пручається

FacebookTwitterTelegram

Бізнесмен Андрій Адамовський визнав, що фінансує фірму ТОВ «Трейд Коммодіті» (ТК), а народний депутат Олександр Грановський свою причетність спростовує, хоча закредитований в пов’язаному з Адамовським та ТК банку, йдеться у сюжеті Лесі Іванової «Непалівний чемпіон» для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Андрій Адамовський у коментарі програмі зазначив, що справді має стосунок до ТК – у фірмі обертаються його гроші, однак наголосив, що власником це його не робить:  «Я не акціонер компанії «ТК». З компанією «ТК» у мене фінансові стосунки , я надаю їй фінансові послуги – кредитую, фінансую. Інколи. Більш нічого». Яким саме чином і через які компанії бізнесмен фінансує тендерного чемпіона, Адамовський розповідати не захотів, зіславшись на комерційну таємницю. 

Формально одноосібним власником і керівником ТОВ «Трейд Коммодіті», котра за останні два роки виграла паливних тендерів на 7,11 млрд грн., є Вадим Майко з Кам’янського (колишній Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області. Він мешкає у звичайному багатоквартирному будинку в Кам’янському і не має машини. 

Вадим Майко в коментарі «Нашим Грошам» заявив, що з Адамовським навіть не знайомий.

Нагадаємо, на початку лютого нардеп Сергій Лещенко заявив, что за «ТК» стоїть Андрій Адамовський, наголосивши при цьому, що Адамовський є партнером нардепа Олександра Грановського, котрого вважають «смотрящим» за правоохоронними органами від президента.

Пізніше було опубліковане інтерв’ю директора Деравного резерву Вадима Мосійчука виданню OilNews, в котрому останній заявив, що коли у Держрезерву виник конфлікт із «ТК» щодо постачання палива, то до нього на переговори приходив саме Адамовський. «Наші Гроші» уточнили у Мосійчука – в якості кого представлявся Адамовський? «Представлявся він фактично власником цієї компанії, розповів Мосійчук. –  Коли ми сіли за стіл переговорів  ми вияснили і з його слів зрозуміло було, що він фактично і є кінцевим власником».

Що ж до Олександра Грановського, то він запевняє, що не має стосунку ні до «ТК», ні до Адамовського: «До 2014р. я мав ділові стосунки з Андрієм Адамовським. Нічого на сьогоднішній день, починаючи з того року, мене з ним не пов’язує. Я був здивований більше інших, мабуть, коли дізнався, що моє прізвище звучить в контексті Адамовського і якихось його бізнес інтересів. Для мене цієї теми не існує, мені навіть нецікаво».

Разом з тим, згідно з даними майнового реєстру на початку 2016 р. «ТК» оформило великий кредит у близькому до Адамовского банку «Південний». Фірма позичила  7,5 млн дол. та 81 млн грн., тобто загалом на понад чверть мільярда гривень.

Цей же банк з»явився у декларації Олександра Грановського: нардеп взяв кредит у 800 тис грн..

Сам Грановський пояснює, що це звичайна кредитна лінія для побутових потреб, а на обслуговування в «Південному» він перейшов через неприємності з попередніми  банками: «Абсолютно банальна побутова ситуація: до недавнього часу я обслуговувався в  «Юнікредиті»  та «ПриватБа��ку». «Юнікредит»  був викуплений групою «Альфа», російською групою, і я припинив стосунки з цим банком, а «Приват» став державним і я поки-що з чисто технічної побутової точки зору не розумію, як буде функціонувати цей банк. Тому я відкрив рахунок в «Південному». Один з небагатьох українських банків, котрі працюють стабільно».

Раніше банк «Південний» фігурував у конфлікті інвесторів ТРЦ «Sky Mall», участь у якому брали Андрій Адамовський та Олександр Грановський.

Нагадаємо, у 2006-му році естонський бізнесмен Хіллар Тедер розпочав будівництво торгівельного центру«Sky Mall» в Києві. У 2009-му через фінансову кризу Тедер вирішив залучити  спів-інвесторів у свою компанію «Arricano Real Estate PLC». Адамовський мав інвестувати 40 млн доларів, викупивши у «Arricano» половину корпоративних прав у головній фірмі проекту «Assofit Holdings Limited», а через півроку або конвертувати інвестицію в долю у самій «Arricano», або ж продати свою частку назад  Теддеру уже за 50 млн. 

Та у визначений час Адамовський не зробив ні те, ні інше, розповідає Тедер: «Коли настала осінь 2010-го року, ми йому пропонували – або конвертуватися в  «Arricano», або ми викупаємо його зі «Sky Mall». Він тоді сказав, що ці 50, що були в нас у договорах, йому мало, і просив … там різні цифри, 56 млн, 58 млн. Коли ми погодилися на одну вартість – він підняв ціну, коли ми на цю погодилися – він знову підняв ціну. Було видно, що він насправді домовлятися не хоче. Була ця схема схожа на такі звичайні українські рейдерські схеми».

Тедер звернувся до Лондонського суду і той визнав за ним право викупу відповідно до договору. Однак поки Тедер судився – майновий комплекс «Sky Mall» частково вивели у власність банку  «Південний» шляхом махінацій із кредитами.

Банк офіційно належав одеситу Юрію Родіну, але подейкували, що Адамовському був далеко не чужий. «Що я про це знаю, це тільки зі слів Родіна, що він колись купував цей банк у адамовського», – пригадує Тедер. – «Вони самі сказали, що це «технічне переоформлення» -що ми зайжди згодні вам «Sky Mall» продавати. Але не за нуль, як говорить судове рішення, а  передавати його за 70-50-80 млн , ну цифра плавала. І що цікаво, так це те, що після того, як оце все переоформлено було до Родіна – скажімо, в банк «Південний», де основний акціонер був Родін – ми з Родіним навіть зустрілися тут у Києві і він сказав, що це все «парковано» у нього, але, звісно, переговори вести треба з Адамовським».

Примітно, що директором компанії «Assofit Holdings Limited», через яку в «Sky Mall» інвестував Адамовський, був Олександр Грановський. Він очолював фірму з березня 2010р. по листопад 2014 р., тобто від заходу в проект Адамовського  і  упродовж всієї історії з відчуженням  «Sky Mall» в банк «Південний».

Разом з тим Андрій Адамовський переконує, що зв’язку з «Південним» він не має: «Мої компанії працюють з різними банками – в т.ч. і з  «Південним»,  (але – ред.) я не бенефіціарний власник і не маю стосунку до володіння «Південним» ніякого».

Грановський також запевняє, що особисто там ніколи раніше не обслуговувався, а з приводу ситуації з «Південним» і «SkyMall», то це була не його сфера діяльності в рамках проекту: «Я не був тією людиною, котра працювала з банком «Південний», ніколи, ніколо особисто не проводив ці переговори».

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “There Was Nothing Left of the House”: 150 Houses Destroyed in a Village in the Chernihiv Region after 1.5 Months of Hostilities

   The village of Novoselivka, on the outskirts of Chernihiv, was one of the points of concentrated strikes by Russian artillery and aircraft that advanced from the border deep into our country during the first weeks of the war. In a month and a half of active hostilities in the village, where fewer than 800 people live, about fifteen hundred private houses were completely razed or destroyed.

   Новини

   “Від дому нічого не лишилось”: за півтора місяці бойових дій у селі на Чернігівщині зруйновано півтори сотні будинків

   Село Новоселівка, що на околиці Чернігова - одна з точок концентрованих ударів російської артилерії та авіації, що в перші тижні війни просувалась від кордону вглиб нашої країни. За півтора місяці активних бойових дій у селі, де проживає менше 800 людей, повністю згоріли чи були розбомблені майже півтори сотні приватних будинків. 

   Новини

   Maximum Security Prisoners The Head of the Snake Island Lighthouse Spent a Month in Russian Captivity

   Captivity is a restriction of the freedom of an individual who has taken part in hostilities. However, more than a thousand Ukrainian civilians have been held captive by Russians since the beginning of Russia's military invasion of Ukraine. Serhiy Rylskyi, the head of the Snake Island lighthouse, was captured by the invaders and held in extremely difficult and harsh conditions for an entire month. He shared his story with journalists.