Важливо
Новини

700 тисяч на FB-рекламу: що і за скільки піарили “Слуги” в регіонах

FacebookTwitterTelegram
За останні роки інтернет і зокрема соцмережі стали для політиків та чиновників одним із основних каналів комунікації. На цих майданчиках вони розповідають про себе, про свої плани та досягнення. У 2021 році на рекламу сторінок партії “Слуга Народу” у Facebook пішло 781,6 тис. грн. З них на рекламу сторінки “Слуга Народу – Одеса” – 31,5 тис. грн. Про це свідчать дані з “Бібліотеки Facebook-реклами”.

Зокрема, у період з червня-липня цього року партія оплатила рекламу закону про деолігархізацію, заборону пластикових пакетів та власне піару сторінки “Слуга Народу – Одеса” у соцмережі.

Регіональна сторінка була створена у грудні 2018 року. Першу рекламу запустили у лютому 2019-го. В той рік рекламували Володимира Зеленського, як кандидата на пост Президента, та кандидатів у нардепів. Витратили на це – 96,5 тис. грн.

У наступному році сторінка “Слуга народу – Одеса” рекламу запустила перед місцевими виборами у жовтні. Розповідали про кандидатів у депутати в місцеві ради, про мету партії та закликали йти на вибори. Витратили 48,6 тис. грн. 

З липня платних текстів на сторінці не було, хоча сторінка активна і, практично, щодня там публікують іміджеві тексти про діяльність народних або місцевих депутатів.

 

У рейтингу витрат на рекламу по областях – Одещина на 18 місці. Лідером у 2021-му році стала Харківщина, де на це пішло 79 тис. грн за дев’ять місяців. 

За гроші на цій сторінці розповідали  про велике будівництво, про державну нагороду від Президента, про відкриття нового офісу партії, оновлений сільський фельдшерсько-акушерський пункт та інше. Було також і про деолігархізацію, і про заборону пластикових пакетів.

Слідом за Харківщиною йде Житомирщина. На тексти про нардепа Жана Беленюка, про реанімобілі, мільйон дерев для Житомирщини та інше  витратили 76 тис. грн. 

На третьому місці в 2021 році сторінка Слуга Народу. Миколаївщина з витратами – 69,6 тис. грн. З них близько 2,7 тис грн витратили за останні 7 днів.

Тут також розміщували іміджеві тексти про ремонтні роботи про регіональну зустріч представниць руху “Зе!Жінки”, про те, що нардеп відвідує заклади освіти та вітає вчителів та учнів з початком навчального року. 

Найменше на рекламу в цьому році витратили на Львівщині і Полтавщині. Їхні річні витрати склали 28,6 тис. грн та 28,7 тис. грн відповідно. За гроші писали, що місцеві депутати Львівщини підтримують школярів і батьків, про велике будівництво, про відкриття відреставрованої філармонії та обіцянки побудувати спортивні майданчики.

На Донеччині, Дніпрі та на Київщині цього року на рекламу взагалі не витрачались. При цьому Донецька та Дніпровська області активно публікують тексти про досягнення місцевих та народних депутатів-слуг. А ось київська сторінка востаннє щось писала в січні 2021-го року. 

За три останніх роки за рекламу “Слуг народу” в Facebook тільки на регіональних сторінках сплатили 5,4 млн грн.

Нагадаємо, в квітні цього року Facebook видалив сотню акаунтів, пов’язаних зі “Слугою народу”. Причиною для видалення стало “скоординована не автентична поведінка”. Це поняття у Facebook пояснили, як узгоджені дії для маніпуляції громадським обговоренням.

ОЛЕСЯ ЛАНЦМАН

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Майно кіровоградського обласного осередку політичної партії “Опозиційний блок”, яке фігурувало у фінансових звітах партії останні 3 роки - зникло з документів. Зокрема, тепер там відсутня інформація про оренду офісу в бізнес центрі «Ельворті», що в Кропивницькому.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.