7 посадовців Київзеленбуду отримали підозри у справі, відкритій за заявою юристів Bihus.Info

20 серпня НАБУ і САП повідомили 7 особам про підозру у розкраданні майже 78 млн грн місцевого бюджету Києва при закупівлі техніки для комунального об’єднання «Київзеленбуд». Розслідування справи було розпочате після звернення юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info).
Про підозри повідомила пресслужба Національного антикорупційне бюро.
Серед підозрюваних: колишній гендиректор КО “Зеленбуд”, колишній позаштатний радник гендиректора колишній генеральний директор КО «Київзеленбуд», ексзаступник гендиректора з комерційних питань, ексначальник та експрацівник одного з відділів, а також довірена особа позаштатного радника гендиректора «Київзеленбуду» та один приватний підприємець.
Двох осіб – колишнього позаштатного радника гендиректора КО «Київзеленбуд» та приватного підприємця затримано у порядку 208 КПК України. Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
За даними слідства, у листопаді 2016 року – грудні 2017 року КО «Київзеленбуд» оголосило тендери на закупівлю спеціальної техніки для утримання зелених насаджень районів столиці. Колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд», якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою із іншими посадовцями «Київзеленбуду» та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах двох наперед визначених компаній, які поставили техніку за завищеними цінами.
Відповідно до висновку експерта, КО «Київзеленбуд» завдано 77,9 млн грн збитків. Слідство з’ясувало, що частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перенаправили на рахунки іноземних компаній, а звідти — на підконтрольну учасникам схеми компанію, зареєстровану в Італії.
Водночас досудове розслідування зазначених зловживань триває. Детективи НАБУ встановлюють інші обставини вчинення злочину, в тому числі і коло осіб, які можуть бути до нього причетними.
Розслідування було розпочате у лютому 2018-го за фактами, викладеними в заяві юристів Bihus.Info у співпраці з громадським активістом Костянтином Піонтковським.
Звернення до Генеральної Прокуратури юристи “Тисни” написали ще у 2017 році.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниОчільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ
В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info
Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.