Новини

$500 тис. у справі члена ВРЮ Гречківського просили за підтвердження дійсності патентів компанії «Богадар»

41.jpg
FacebookTwitterTelegram

Підозрюваний у замаху на злочин та шахрайстві член Вищої ради юстиції Павло Гречківський, за версією слідства, вимагав $500 тис. за незаконний вплив на прийняття судових рішень в інтересах запорізької компанії ТОВ «Богадар».

Підозрюваний у замаху на злочин та шахрайстві член Вищої ради юстиції Павло Гречківський, за версією слідства, вимагав $500 тис. за незаконний вплив на прийняття судових рішень в інтересах запорізької компанії ТОВ «Богадар». Фірма наразі судиться за підтвердження дійсності своїх патентів на виробництво квасу. Про це йдеться в розслідуванні Юлії Самсонової для програми “Наші гроші. Досудилися”.

Передача грошей мала відбуватися через спійманого прокурорами посередника Олега Шкляра – арбітражного керуючого з Житомира. За даними слідства, він є давнім приятелем Павла Гречківського. Прокурори стверджують, що саме після розмови з членом Вищої ради юстиції Шкляр зробив представнику ТОВ «Богадар» пропозицію сплатити $500 тис. За цю суму суди трьох інстанцій мали винести рішення на користь компанії: $150 тис. за рішення першої інстанції, стільки ж за рішення апеляції і $200 тис. за рішення Вищого господарського суду.

Згідно з обвинуваченнями, отримати ці кошти мав саме Павло Гречківський, однак прокурори вирішили не чекати доки гроші дійдуть безпосередньо до члена Вищої ради юстиції.

«Тут є моменти технічного виконання затримання і слідкування за грошима, – пояснює Володимир Гуцуляк, начальник департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки. –  Їх планувалося передати іншим посередникам в один із обласних центрів України. А реально простежити спочатку за посередником, який виїжджає з Києва в обласний центр, потім з кимось зустрічається невідомо в який час, потім ці гроші передає  і ці гроші невідомо куди йдуть. І чи Гречківський би їх взяв, чи поставив би на рахунок в банк, чи поміняв… А вони ж мічені. Ми розуміли, що величезні ризики втрати. А оскільки гроші реально державні, то втрата цих коштів фізично означала б мені, напевно, кар’єри».

Відповідно до офіційної заяви Генпрокуратури, арбітражний керуючий отримав першу частину коштів у розмірі $150 тис. Насправді ж передана сума була втричі меншою і складала $51 тис. Про це йдеться в ухвалі суду.

У відповідь на пропозицію редакції прокоментувати звинувачення Павло Гречківський через прес-секретаря Дарю Глущенко повідомив про відмову.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.