5 лайфхаків по пошуку зв’язків між учасниками тендерів від “Лабораторії викриттів 2.0″

Бувають випадки, коли по структурі власності компаній-учасниць тендеру не вдається знайти очевидних ознак їх пов’язаності та розіграшу конкурсу. Але існує ціла низка, на перший погляд, неочевидних маркерів, які можуть допомогти журналістам у пошуках тендерних “розпилів”. П’ять порад – на що звернути увагу на реальних прикладах.
Про це йдеться в матеріалі Вадима Коршенка для Bihus.Info в рамках проєкту “Лабораторія викриттів 2.0”.
Порада № 1 – вивчити технічну специфікацію запропонованого товару.
Наприклад, буває, що “конкуренти” пропонують на тендері одну й ту ж авітіку – їх техніка має ідентичний VIN-код.
Порада №2 – проаналізувати плями на документах.
Якщо учасники подають в складі тендерної пропозиції документи, які мають однакові плями на сторінках, це може свідчити про те, що фірми мали один принтер на двох. Тобто готували документацію спільно і узгоджено.
Порада №3 – звертайте увагу на фотографії
Фірми мають різних власників, керівників, працівників, адрес реєстрації, контактів тощо. Але на своїх сайтах вони можуть пропонувати одну й ту саму техніку, в якої навіть збігаються номерні знаки.
Порада №4 – уважно вивчіть товарні знаки.
Також у нагоді може стати реєстр прав на товарні знаки. Маємо приклади, коли один конкурент – є власником товарного знаку іншого.
Порада № 5 – проаналізуйте дилерську мережу фірм.
Учасники тендерів у своїй документації періодично вказують, що є дилерами того чи іншого виробника або постачальника. Це дозволяє виявляти значну кількість закупівель між виробниками та дистриб’юторами, в яких по факту відсутня конкуренція. Наприклад, про розіграші цілої сітки дилерів та виробників тендерів на понад 400 мільйонів гривень, можна прочитати тут.
Автор – Вадим Коршенко
Матеріал створено в рамках спільного з Bihus.Info проєкту “Лабораторія викриттів 2.0”
Група з 13 підприємців та 1 фірми за три роки отримала від Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради та підпорядкованого йому КП “Туристичний інформаційний центр” підрядів на суму понад 20 млн грн. Представники цієї групи, як виявилося, напряму пов’язані із керівництвом Департаменту.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниЕкстесть заступника керівника ОП Татарова зареєстрував ФОП за адресою благодійного фонду з орбіти Каськіва
Колишній тесть заступника керівника Офісу президента Олега Татарова Олександр Павлушин у травні 2022-го зареєстрував ФОП на Закарпатті. Юридична адреса реєстрації приватного підприємця Павлушина - недобуд у с. Пилипець. Разом з ним у цьому ж недобуді зареєстрований благодійний фонд, який веде до чиновника часів Януковича Владислава Каськіва, не покараного за крадіжки мільйонів на національних проектах.
Справу заступника керівника ОП Олега Татарова закрили на початку повномасштабної війни
Кримінальне провадження, де фігурував заступник керівника Офісу президента Олег Татаров, закрили у квітні 2022 року. Його підозрювали в причетності до дачі хабара за фальсифікацію експертизи в епізоді про заволодіння коштами Національної гвардії.
Bihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.