Важливо
Новини

5 лайфхаків по пошуку зв’язків між учасниками тендерів від “Лабораторії викриттів 2.0″

FacebookTwitterTelegram
Бувають випадки, коли по структурі власності компаній-учасниць тендеру не вдається знайти очевидних ознак їх пов’язаності та розіграшу конкурсу. Але існує ціла низка, на перший погляд, неочевидних маркерів, які можуть допомогти журналістам у пошуках тендерних “розпилів”. П’ять порад на що звернути увагу на реальних прикладах.

Про це йдеться в матеріалі Вадима Коршенка для Bihus.Info в рамках проєкту “Лабораторія викриттів 2.0”.

Порада № 1   вивчити технічну специфікацію запропонованого товару.

Наприклад, буває, що “конкуренти” пропонують на тендері одну й ту ж авітіку їх техніка має ідентичний VIN-код. 

Порада  №2  проаналізувати плями на документах.

Якщо учасники подають в складі тендерної пропозиції документи, які мають однакові плями на сторінках, це може свідчити про те, що фірми мали один принтер на двох. Тобто готували документацію спільно і узгоджено.

Порада  №3 звертайте увагу на фотографії  

Фірми мають різних власників, керівників, працівників, адрес реєстрації, контактів тощо. Але на своїх сайтах вони можуть пропонувати одну й ту саму техніку, в якої навіть збігаються номерні знаки.

Порада  №4 уважно вивчіть товарні знаки.

Також у нагоді може стати реєстр прав на товарні знаки. Маємо приклади, коли один конкурент є власником товарного знаку іншого. 

Порада № 5 проаналізуйте дилерську мережу фірм.

Учасники тендерів у своїй документації періодично вказують, що є дилерами того чи іншого виробника або постачальника. Це дозволяє виявляти значну кількість закупівель між виробниками та дистриб’юторами, в яких по факту відсутня конкуренція. Наприклад, про розіграші цілої сітки дилерів та виробників тендерів на понад 400 мільйонів гривень, можна прочитати тут.

Автор – Вадим Коршенко

Матеріал створено в рамках спільного з Bihus.Info проєкту “Лабораторія викриттів 2.0”

 

Група з 13 підприємців та 1 фірми за три роки отримала від Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради та підпорядкованого йому КП “Туристичний інформаційний центр” підрядів на суму понад 20 млн грн. Представники цієї групи, як виявилося, напряму пов’язані із керівництвом Департаменту.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.