Новини

10 днів у СІЗО та робота на Росію: біографія головного закупівельника “Укрзалізниці”

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

“Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, за вчинення особливо тяжкого злочину”. Це вимога прокурора в судовій справі, колишнього директора ДП "Південь" - Данила Мізіна. За привласнення майна та ухилення від податків (ч.3 ст.212, ч.5 ст.191 КК) він міг просидіти за ґратами від 7-ми до 12-ти років. Та у 2011 році суд позбавив екс-керівника ДП волі на значно коротший строк - 10 діб.

“Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, за вчинення особливо тяжкого злочину”. Це вимога прокурора в судовій справі, колишнього директора ДП “Південь” – Данила Мізіна. За привласнення майна та ухилення від податків (ч.3 ст.212, ч.5 ст.191 КК) він міг просидіти за ґратами від 7-ми до 12-ти років. Та у 2011 році суд позбавив екс-керівника ДП волі на значно коротший строк – 10 діб.

Наприкінці 2015 року Мізіна призначають керівником філії “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Укрзалізниця”. Підприємство, яке раніше називалось Укрзалізничпостач, централізовано купляє запчастини, паливо, обладнання для всієї “Укрзалізниці”. На мільярди гривень щороку. Відповідальна посада.

Охорона на 2,5 млн й травма голови 

У держсектор Мізін прийшов із бізнесу. З 2000 по 2007 роки разом із сином нардепа Олександри Кужель (“Батьківщина”) – Дмитром був співзасновником декількох компаній: ТОВ “Східний проектно-будівельний альянс”, ТОВ “Страховий брокерський дім “Пегас”, ТОВ “Мега-трейд” та ТОВ “Промисловий союз”.

З 2009 року Мізін – директор одеського ДП “Південь”. Це 6,5 га складів, які здаються в оренду, в тому числі і ринку “7 км”. До 2009 року підприємство перебувало на балансі Міноборони, а у 2009 – уряд передав об’єкт Держпідприємництву.

На цю посаду його призначила Олександра Кужель, тодішній керівник Державної регуляторної служби. 

– Виконувачем обов’язків я справді призначила Данила Мізіна, але не тому, що він приятель мого сина, а тому, що він син мого друга. І тому, що він має три записи в трудовій книжці про роботу в держслужбі, – зізналась Кужель.

На “Півдні” товариш сина, та син товариша Кужель пропрацював недовго. В 2010 році  податкова міліція Запорізької області почала розслідування його діяльності. Мізіна звинуватили в фіктивних господарських операціях й заволодінні 2,5 млн грн.

Згідно розслідування, Мізін уклав договір із ТОВ “Алекс-Катрін” з охорони об’єктів ДП. На 4,8 млн грн, згідно актів виконаних робіт.

О.Кужель  запевняла: “відразу запросила на “Південь” охорону МВС. Це дорого, але я розуміла, що в даному випадку жодну приватну компанію брати не можна”.

Натомість, Мізін для охорони одеського ДП підписав договір саме із приватною фірмою, родом з його рідного Запоріжжя. І, як виявило слідство, без ліцензії МВС та кваліфікованих співробітників. Власне, у 2009 році на підприємстві працювала лише одна людина і, як зазначають правоохоронці, жодних охоронних послуг ця компанія ДП не надавала. Окрім охорони, Мізін замовив в “Алекс-Катрін” залізобетонних конструкцій на 4,8 млн грн, не сплатив податки і ввів ДП “Південь” у борги.

Слідчі зазначають, що Мізін достовірно знав про відсутність охоронних послуг, та, діючи у змові із своїм заступником із комерційних питань, заволодів коштами ДП “Південь” у сумі 2,5 млн грн.

2010 року керівнику “Півдня” висувають обвинувачення і оголошують у розшук. Лише через місяць його доставили у відділок. Мізін своєї вини не визнав, покази надати відмовився. Натомість просив суд не брати його під варту, оскільки має травму голови,  неповнолітнього сина та хвору матір.І взагалі запевняв, що не знав про кримінальну справу та розшук. 

Суд призначив затримання екс-керівника ДП у СІЗО на 10 днів для збору матеріалів про особу. Остаточне рішення щодо притягнення Мізіна до відповідальності нині в офіційному реєстрі розміщене у закритому доступі. 

Журналісти “НГ” (ZIK) звернулися до Мізіна як директора “Центру забезпечення виробництва” Укрзалізниці, з проханням надати коментарі щодо обвинувачень слідчих та судової справи. Підприємство проігнорувало ці питання. Натомість надіслало довідки від МВС, де вказано: “Мізін Д.О., станом на 21.12.2015, до кримінальної відповідальності не притягується, не знятої чи непогашеної судимості не має та у розшуку не перебуває”. 

Та це ніяк не відповідає на питання: як у 2010 році посадовець уникнув покарання?

Призначення Мізіна головним закупівельником УЗ відбулось в період корпоратизації залізниці. Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський перевагою реформування підприємства назвав підвищення ефективності використання грошових потоків за рахунок централізації управління. Можливо, міністр має рацію. От тільки кадри на цих грошових потоках  не мають фігурувати у судових справах. 

А тим часом, залізничник має ще одного роботодавця – росіянина. Данило Мізін до сьогодні є керівником компанії “ІН ЕКО ТРЕЙД” (торгівля паливом). Кінцевий бенефіціар – росіянин Ігор Поляцький – також генеральний директор російської компанії “Магістраль”. Засновниця компанії – Поляцька Ірина Іванівна

Більше біографій та зв”язків керівництва українських залізниць – у матеріалі “Борги залізничників…

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.