Новини

Скандальний радник Ложкіна намагався очолити ключове управління Антикорупційного бюро України

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Радник голови АП Бориса Ложкіна та його давній партнер Дмитро […]

Радник голови АП Бориса Ложкіна та його давній партнер Дмитро Єлманов не зміг очолити одне з ключових управлінь Антикорупційного бюро через корупційний скандал, пов’язаний з отриманням на посаду статусу учасника бойових дій в зоні АТО. Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко.

Ще під час організації конкурсу з обрання Директора нового для України правоохоронного органу – Національного антикорупційного бюро (НАБУ) – наказом голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна було створено робочу групу на чолі з Дмитром Єлмановим. Він до цього керував Головним департаментом АП з питань діяльності правоохоронних органів та протидії корупції, а потім став радником Ложкіна на громадських засадах.

З самого початку новостворена робоча група займалася технічними питаннями, на зразок прийому організації засідань конкурсної комісії НАБУ чи прийому документів кандидатів.

Попри те, що робоча группа мала відповідати лише за конкурс на посаду Директора Бюро, вона продовжила роботу і після обрання керівником НАБУ Артема Ситника. Бюро зареєстрували в Адміністрації президента, а робоча группа на чолі з Єлмановим почала збирати та опрацьовувати документи від кандидатів на решту посад в НАБУ.

В цей час Дмитро Єлманов подав документи у очолювану ним же робочу групу для участі у конкурсі на посаду керівника управління аналітики та обробки інформації Антикорупційного бюро. Це управління займеться збором даних про активи всіх високопосадовців країни, матиме доступ до усіх державних баз даних та готуватиме базу для подальших розслідувань НАБУ.

Пакет документів Дмитра Єлманова мав бути відкритий та опрацьований до засідання конкурсної комісії. Однак він виявився міцно заклеєним і взагалі нерозпечатаним.

Та найголовніше – частина членів комісії поставила питання про те, що Дмитро Єлманов не може бути допущений до учаcті в конкурсі через невідповідність кваліфікаційним вимогам, серед яких є неучасть у корупційних скандалах. А такий скандал був – Дмитро Єлманов отримав статус учасника бойових дій на підставі кількох робочих відряджень в зону АТО для забезпечення постачання та інспектування ходу будівництва оборонних укріплень.

Ще у січні АП поширила позицію Петра Порошенка про те, що статус учасника бойових дій повинні отримувати лише особи, які брали участь у бойових діях, а регулярні робочі відрядження в АТО не можуть бути підставою для отримання такого статусу. У зв’язку з цим вказувалося, що з Адміністрації президента звільнять кількох співробітників, які отримали такий статус. Правда, не вказувалися прізвища кандидатів на виліт. Через два дні після цього Борис Ложкін підписав розпорядження про звільнення Дмитра Єлманова, якому незадовго до того був наданий статус учасника бойових дій. В той час у ЗМІ виходили матеріали про перший корупційний скандал, в яких мова йде, зокрема, і про Єлманова.

З огляду на це конкурсна комісія НАБУ прийняла рішення про недопуск Дмитра Єлманова до подальшої участі в конкурсі. Радник голови АП вважає це рішення незаконним та розглядає можливість звернення до суду.

Нагадаємо, Дмитро Єлманов у 1990-х заснував будівельну корпорацію «БМ Груп», яку протягом 1996-2003 рр. очолювала його колишня дружина – нардеп Оксана Калетник, яка у милому році покинула Компартію. Колишня комуністка є племінницею «регіонала» Григорія Калетника та двоюрідною сестрою екс-голови митниці часів Віктора Януковича Ігоря Калетника. За даними ЗМІ, у 1990-х подружжя Єлманових вже було знайоме з Борисом Ложкіним. Так, Оксана Єлманова (повернула дівоче прізвище Калетнік у 2012 році після розводу з Дмитром Єлмановим) створила регіональний щотижневик «Телетиждень», який потім перейшов медіахолдингу Ложкіна.

Протягом 2000-2008 років Дмитро Єлманов разом із Львом Парцхаладзе (нині перший заступник голови Київської облдержадміністрації) був співзасновником ТОВ «Квадрат-Дружби народів» (торговий центр у підземному переході). Крім того, Єлманов є засновником кількох підприємств.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.