Новини

Підприємство МВС живе з торгівлі історичною нерухомістю

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

За тиждень до 2016 року держпідприємство “Розвиток”, що входить в структуру МВС України, відчужило історичний чотириповерховий будинок на вулиці Ярославів Вал, 18.

За тиждень до 2016 року держпідприємство “Розвиток”, що входить в структуру МВС України, відчужило історичний чотириповерховий будинок на вулиці Ярославів Вал, 18. Протягом 1944-1945 років у будівлі діяв Український штаб партизанського руху, а з 1980 року вона – пам’ятка історії місцевого значення. На фасаді встановлені охоронна та меморіальна дошки. Та у 2015 році МВС продало об’єкт культурної спадщини, щоб погасити борги по зарплатні та податки.

У власності МВС цей будинок опинився лише у 2014 році. Раніше пам’ятка історії належала громаді міста Києва. Та у 2011 році міська рада прийняла рішення про безоплатну передачу будівлі у державну власність, в управління МВС. У жодному з документів не вказано, що будинок є об’єктом культурної спадщини і охороняється законом.

 

 

Право власності міліціонери оформлюють лише у 2014 році і відразу, за два тижні, передають будинок на баланс одному із своїх структурних підрозділів – ДП МВС «Розвиток». Акт приймання-передачі затверджує тодішній заступник міністра МВС Сергій Лекарь.

 

У тому ж 2014 році тодішній директор “Розвитку” Олександр Киризлієв звертається до ФДМУ з пропозицією продати нерухомість. В техніко-економічному обґрунтуванні щодо доцільності відчуження будинку Киризлієв пише, що об’єкт у непридатному для використання стані, а підприємство має заборгованість по зарплатні 474 тис. грн та податки 820 тис. грн. МВС погоджує відчуження.

Оцінку нерухомості проводить приватна компанія “Увекон ленд”. Починають оцінювати нерухомість 31 грудня 2014 року, а завершують 5 лютого 2015 року. В цей період курс долара піднявся він 15 грн/долар до 18 грн/долар, а за тиждень був уже по 24 грн. Втім, оцінку майна рахують по 15 грн/долар. Чотириповерховий будинок у центрі Києва – оцінюють в 17 млн грн. Землю у центрі Києва, розташовану під будинком, взагалі не оцінюють, хоча згідно ЗКУ – це земля  історико-культурного призначення, оскільки на ній розташована пам’ятка культурної спадщини, а відтак і користуватись нею ніхто окрім власника будівлі не зможе.

 

Аукціон проводять 23 грудня 2015 року. На конкурс виходять п’ять компаній. Перемагає ПП “Арнікаінвест”, серед співзасновників якої екс-депутат Київради від Геннадій Ільїн та давній партнер Анатолія Даниленка, заступника екс-генпрокурора Віталія Яреми. Вже за п’ять днів компанія Ільїна знову намагається продати будинок, але тепер вже за понад 55 млн грн.

 

Протягом тридцяти днів після відчуження об’єкту МВС мало надати ФДМУ звіт про використання коштів, що надійшли від продажу державного майна. Згідно Порядку відчуження об’єктів державної власності, гроші, в першу чергу,  мали бути спрямовані на виплату заборгованості із заробітної плати, а також на погашення боргів за податками і зборами.

У техніко-економічному обґрунтуванні Розвиток писав, що у 2014 році має борги по заробітній платі 470 грн, у звіті для ФДМУ борги склали вже понад мільйон гривень, а у відповідь на запит новий керівник підприємства Юрій Галалу повідомив, що на борги пішло майже 3,5 млн грн. Схоже, за рахунок продажу будинку «Розвиток» виплачує не тільки борги по заробітній платі, а щомісячну ставку. Куди поділись інші 24 млн грн. новий директор підприємства відповісти не зміг, бо збір інформації потребує значного часу. Хоча цей звіт мав бути підготований для фонду ще у січні 2016 року.

 

Продавець культурної спадщини

Процес продажу будівлі у 2014 році розпочав Олександр Киризлієв.

За 2014 рік, згідно декларації, ані у нього, ані у дружини немає квартири, будинку чи автомобіля. Нині Киризлієв уже не працює в «Розвитку», а займає посаду голови селищної ради села Чабани, Києво-Святошинського р-н. На початку 2016 року його дружина придбала земельну у Чабанах і відразу почала будувати двоповерховий будинок, також Тетяна Киризлієва придбала квартиру у Софіївській Борщагівці  і зареєструвала автомобіль Tayota camry. Офіційно зареєстрованого бізнесу жінка немає, зареєстрована лише як ФОП. Згідно декларації селищного голови за 2015 вона заробила лише 8 тис. грн. На самого Киризлієва ще з 2013 року записана земельна ділянка, площею 12 соток та 1/5 квартири у Чабанах.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.