Новини

ГПУ вийшла на компанію з орбіти Медведчука у справі тютюнового монополіста

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Слідчі Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки встановили, що гроші з монопольного дистриб’ютора цигарок «Тедіс Україна» виводилися, зокрема, на структуру, якою керували люди Віктора Медведчука.

Про це ідеться в сюжеті Аліси Юрченко для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

За даними слідства, 2,5 мільярди, отримані «Тедісом» на цигарковій дистриб’юції, були виведені з-під оподаткування на десяток вітчизняних фірм за договорами про поворотну фінансову допомогу.

«Окремі суб’єкти господарювання, на які надавалась ця поворотна фінансова допомога, а потім скеровувалась далі на офшорні компанії, – це фіктивні підприємства, – розповідає Володимир Гуцуляк, начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки. – Коли гроші перераховуються на фіктивні підприємства, ви розумієте, що про повернення їх бути не може».

Серед компаній, на які виводилися гроші з «Тедіса» через договори про поворотну фінансову допомогу, є «Північно-Східна добувна компанія» («ПСДК»).

«Ми приходили у всі компанії, які були адресатами цієї допомоги. Ми її не пов’язуєм з якимись політичними чи іншими постаттями», – розповів Володимир Гуцуляк. – І про Віктора Медведчука як людину, яка може мати причетність до цієї компанії, я від вас почув вперше».

Директором цієї фірми-прокладки  раніше працював юрист з орбіти Медведчука Микита Поз. Він також є співвласником компанії «Консул-Україна». Цю фірму вказав своїм місцем роботи на момент обрання до Верховної Ради народний депутат від Опозиційного блоку Тарас Козак.

Нардеп Козак входить до найближчого оточення Віктора Медведчука, має приймальню в тому ж столичному будинку, що й офіс кума Володимира Путіна та його громадського руху «Український вибір». Народний депутат Сергій Лещенко називає Медведчука і Козака бізнес-партнерами. А журналісти програми «Схеми» зафіксували, що вони разом літають з Москви до Києва.

Тарас Козак є міноритарним власником «Тедісу», з якого виводилися кошти на «Північно-Східну добувну компанію», раніше очолювану екс-керівником Козака Микитою Позом. Козак – бенефіціар кіпрської Havanor Management Limited, яка володіє часткою в «Тедісі».

У розмові з журналістом програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» Тарас Козак визнав, що є номінальним власником кіпріотів, які володіють «Тедісом». Однак справжнього власника не назвав.

За даними ЛІГА.нет, «Тедіс Україна» («Мегаполіс-Україна») на вітчизняний ринок привів Віктор Медведчук. У компанії це спростовували. Там також заявляють, що серед бенефіціарів «Тедісу» більше немає громадян Росії. Нагадаємо, один з яких – Ігор Кєсаєв – власник заводу, що виробляє зброю для російської армії.

Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, Тарас Козак, Микита Поз і фірми, від імені яких вони діють, пов’язують Медведчука ще з низкою бізнесових активів. Поставками в Україну вугілля, яке за своїми властивостями відповідало вугіллю з непідконтрольних шахт Донбасу. Мережею заправок і нафтопроводом “Прикарпатзападтранс”, через санкції проданих росіянами в Україні. І новими потужними постачальниками російського скрапленого газу.

Під час підготовки матеріалу було використано систему моніторингу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.